Haber

Futbol dünyası Taner Savut’a ağladı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntılar 11 ili etkiledi. Hatay’ın Antakya ilçesindeki Rönesans Rezidans da yaşanmış olan zelzelenin akabinde yıkıldı. Rezidansın enkazında meydana getirilen arama ve kurtarma emekleri esnasında geçtiğimiz günlerde Hataysporlu futbolcu Atsu’nun cansız vücuduna ulaşılırken; tıpkı binada kalmış olduğu malum Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut’tan ise haber alınamamıştı. Dün Adana’da bir hastanede Taner Savut’a benzeyen kişinin bulunduğunun belirtilmesinin akabinde Savut’un kardeşi Ali Savut, Adana’ya giderek DNA örneği verdi.

Yaşanmış olan gelişmelerin akabinde Hatayspor, resmi hesabından, Taner Savut’un yaşamını kaybettiğini deklare etti. ‘Her zaman kalbimizdesin’ Hatayspor’un, “Başımız sağ olsun” başlığı ile yapmış olduğu açıklamada şu sözler yer aldı: “Sportif yöneticimiz Taner Savut’u kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz. Hocamıza yüce Tanrı’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Seni unutmayacağız Taner hoca. Yerin aden olsun. Her zaman kalbimizdesin.” Savut’la ilgili olarak TFF ve futbol kulüpleri ile yakınları da bildiriler paylaştı.

Volkan Demirel: Tarifsiz bir acı

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, Taner Savut’un vefatıyla ilgili olarak, “Kıymetli emek harcama dostum, yüreği hoş kardeşim Taner Savut’u kaybetmenin tarif edilemez acısı içindeyim. Her zaman büyük bir sevgi ve hürmetle hatırlanacaksın. Tüm sevenlerinin, hepimizin başı sağ olsun” açıklamasında bulunmuş oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu