Haber

Galatasaray için transferde büyük koz!

Ekibini Nicolo Zaniolo, Mauro Icardi, Dries Mertens, Lucas Torreira ve Sergio Oliveira suretiyle dünyaca meşhur yıldızlarla güçlendiren Galatasaray’da aktarma operasyonu bitmiyor… Aslan yeni yıldızlar için çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Cim Bom’da Arsen Zakharyan operasyonunda her gün değişik gelişmeler yaşanıyor.

Bitirme noktasına getirmişti

Sarı-Kırmızılılar, birinci aktarma görüşmesinde Cim Bom’a “Evet” diyen Zakharyan ve ailesini ikna etmek suretiyle gene temaslara başladı. Galatasaray son olarak 13 milyon Euro bonservis fiyatı ve 2 milyon Euro senelik fiyatla işi bitirme noktasına getirmişti. Lakin Rus kamuoyunda hem oyuncunun kulübü Dinamo Moskova’ya hem de oyuncunun kendisine mühim bir baskı yapılıyor. Rus futbolunun yetiştirdiği son kabiliyet olarak gösterilen 19 yaşındaki hamleye yönelik orta saha oyuncusunun, Türkiye yerine İngiltere, İspanya ya da İtalya suretiyle daha üst düzey liglere gitmesi ve Rusya Ulusal Ekibi’na bu şekilde hizmet etmesi gerektiği tabir ediliyor.

Üst üste bildiriler verildi

Rusya’dan gelen bu baskı sonrası, Dinamo Moskova kulübünün toplumsal medya hesaplarında genç oyuncunun kamp çalışmalarında attığı gollerin görüntüleri gösterildi ve “Arsen burada, hiçbir yere gitmiyor” suretiyle tabirler, çeşitli gülücük ikonlarıyla beraber verildi. Ondan sonra da Zakharyan’ın ailesine ilişkin, oyuncunun Galatasaray’a imza atmayacağına dair kelamlar Rus medyasındaki manşetleri süsledi. Hasebiyle süreç Galatasaray ismine negatif aşama kaydediyor suretiyle görünse de Sarı-Kırmızılılar’ın baskı altındaki aileyi ikna çalışmalarının tıpkı istekle devam etmiş olduğu öğrenildi.

Gene devler ortaya giriyor

Üstelik Galatasaray’ın elinde bu kere kuvvetli bir koz var. Rus cephesinin süreci daha da uzatma ihtimaline karşı kıymetli bir alternatif belirlenmiş durumda. Sarı-Kırmızılılar rotayı bu kere de Yunan futbolunun yeni umudu Giannis Konstantelias’a çevirdi.Ülkesinde PAOK forması giyen Konstantelias da tıpkı Zakharyan suretiyle 19 yaşlarında ve hem 8 hem de 10 numara olarak oynayabiliyor. Lakin Yunan oyuncunun da transferi fazlaca kolay olmayacak.Şu sebeple Manchester United, Leeds United ve Red Bull Salzburg suretiyle kulüpler de bu aktarma için devrede.

Bütçe Komşu’ya kayabilir

Galatasaray İdaresi’nin PAOK’a yapmış olduğu 6 milyon Euro’luk bonservis teklifi birinci görüşmede reddedildi. Fakat genç oyuncu Cim Bom’a fazlaca sıcak. Yunanistan’da kazanılmış olduğu paraya nazaran Galatasaray’dan astronomik bir teklif alan Konstantelias, kulüplerin muahedesi halinde Galatasaray forması giymeye hazır. Buna karşın PAOK’un beklentisi 20 milyon Euro bandında. Aslan’ın önceliği Zakharyan transferi. Lakin Rus yıldızın defteri büsbütün kapanırsa, buraya ayrılan 13 milyon Euro’luk bütçe Giannis Konstantelias için kullanılabilir.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu