Haber

Galatasaray Lideri Dursun Özbek: Hepimiz için hakkaniyet istiyoruz

Galatasaray, Spor Toto Görkemli Lig’in 23’üncü haftasında Trabzonspor’u kendi alanında 2-1 yenik ederek liderliğini sürdürdü. Müsabakanın akabinde sarı-kırmızılı takımın lideri Dursun Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.

“ÖRNEK OLMASI GEREKEN MAÇ”

İki grubun taraftarlarına soğuk havaya rağmen gruplarını destekledikleri için teşekkür ederek kelamlarına başlamış olan Özbek, “Her iki ekibin taraftarlarına teşekkür etmek isterim. Bu soğuk havada Trabzonspor taraftarları 2 bin şahıs suretiyle kalabalık bir kümeyle geldiler. Taraftarımız da her zaman olduğu suretiyle kar, kış, kıyamet demeden bizi desteklediler. Hoş ve örnek bir maç oldu. Izleyici, yandaş ve oyuncuların hareketleriyle örnek olması ihtiyaç duyulan bir maç izledik. İki gruba da verdikleri uğraştan dolayı teşekkür ediyorum. Büyük bir teşekkürü de oyuncularıma ve teknik grubuma gönderiyorum. Birinci saniyelerde gol yememize rağmen geri dönmesini bildik ve 3 puanı hanemize yazdırdık. Şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüz bu formda devam ediyor” diye konuştu.

“ÇÖZÜM ADRESİ BELLİ”
Son devirde kulüplerin yapmış olduğu açıklamalara da değinen Özbek, tahlil adresinin Kulüpler Birliği Vakfı bulunduğunu belirtti. Vakfın zaman kaybetmeden toplanması icap ettiğinin altını çizen Dursun Özbek, “Futbolu oynayan, futbola gönül veren tüm seyirciler şunu bilmeli ki, biz gruplar olarak birbirimizin yeşil alanda yalnızca rakibiyiz. Hiçbir zaman birbirimize düşmanlık beslememize gerek yok. Tıpkı vatanın çocuklarıyız, birebir amaca Türk futbolunu kalkındırmak için giriyoruz. Konuşmalarımızı buna nazaran yapmamızda yarar var. Birbirimizin düşmanı olamayız. Son günlerde kimi gelişmeler var, ikimiz de görüşlerimizi internet sitemizden açıkladık. Burada en kıymetli mevzu, mevzuyu uygun tahlil etmek. Buna bağlı olarak da bir mesele var ise bunun nerede çözüleceğini âlâ algılamak lazım. Son günlerdeki gelişmelere bakmış olduğunuzda daha da tırmanabilecekmiş suretiyle görünen probleminin tahlil adresi muhakkak. Bu mesele, Türk futbolunun bir problemi ise Kulüpler Birliği Vakfı var. Burada hepimiz kelam sahibi. O zaman asla zaman kaybetmeden bu vakıf toplanmalı ve her insanın görüşleri alınmalı. Hepimiz için hakkaniyet istiyorsak bunun adresi Kulüpler Birliği Vakfı” dedi.

“BİZ BİRBİRİMİZE DÜŞMAN OLAMAYIZ”

Dursun Özbek kelamlarını şu şekilde noktaladı:

“Bizim hedefimiz hepimiz için hakkaniyet. Tüm kulüp lideri arkadaşlarıma sesleniyorum, en kısa vakitte vakfımızda toplanalım. Yine söylüyorum, biz birbirimize düşman olamayız. Trabzonspor fazlaca bedelli bir kulübümüz. İdaresi geldi, bir arada söyleşi ettik. Oldukca hoş, seyir zevki yüksek bir maç izledik. Ondan sonra hepsini güzelce yolcu ettik. Taraftarlar da yavaş yavaş dağılıyorlar. Oldukca güç bir şey mi bu?”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu