Haber

Galatasaray aktarma formülünü buldu! Yıldız oyuncu…

Galatasaray’da hamle sınırı için kabul edilen alternatiflerden biri de Musa Barrow’du. İtalyan medyasına nazaran Galatasaray, 24 yaşındaki oyuncuyla anlaşmış ve Bologna ile pazarlık halindeydi. Hatta son olarak ortadaki kiralama fiyatı ve mecburî satın alma unsurunda birer milyon Euro’luk bir fark kalmıştı. Lakin Çizme’den gelen son haberler, Bologna’nın teknik heyeti ile idaresi ortasında yaşanmış olan problemi ortaya çıkardı. Grubun hocası Thiago Motta, orta aktarma devrinin son günlerinde bekledikleri desteğin gerçekleşmediğini belirterek, “Barrow’un Galatasaray’a transferi gerçekleşmeyecek, kadroda duracak. En azından dönem sonuna kadar” dedi

Hayal kırıklığı yaşadı

Kulüple pazarlık halindeyken, teknik yöneticiden gelen bu son izahat, Galatasaray’ın geri adım atmasına yol açtı. Sarı-Kırmızılılar, “Oyuncu bizlere artık lazım, dönem sonu diğeri alternatifler bulabiliriz” diyerek görüşmelerden çekildi. Barrow’un da aktarma gerçekleşmediği için büyük hayal kırıklığı yaşamış olduğu belirtiliyor.

Şimdilik sıcak bakmıyorlar

Galatasaray’dan Naby Keita sürprizi… Son günlerde büsbütün hamle sınırına destek çalışmalarına ağırlaşan Sarı-Kırmızılılar, bu kere rotayı orta saha transferine çevirdi. Üstelik gündemdeki isim bir dünya yıldızı… İngiliz medyasında çıkan haberlere nazaran Galatasaray ile Liverpool’un orta alanı Naby Keita ortasında görüşmeler başladı. Cim Bom, 27 yaşındaki Gineli futbolcuyu birkaç gün içinde renklerine bağlamayı hedefliyor. Dönem başlangıcında yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle uzun mühlet formasından başka kalan, bu devirde ayrılık sonucu alan Keita’nın, son haftalarda gene forma bulmuş olduğu, sorun günler yaşayan Liverpool’un oyuncuyu göndermeye şimdilik sıcak bakmadığı açıklandı.

Planı oyuncuya anlattılar

Galatasaray İdaresi ise Liverpool’un transfere artık müsaade vermemesi halinde, kontratı dönem sonunda bitecek olan Naby Keita’yı, yaz devrinde bonservis bedeli ödemeden renklerine bağlamanın hesapları içinde. Deneyimli futbolcuyla bu plan doğrultusunda da bir görüşme yapıldığı tabir ediliyor. İngiliz medyasına nazaran son yıllarda yaşamış olduğu sakatlıklardan dolayı Liverpool, Keita ile yeni mukavele imzalamayacak. Fakat takımda yaşanmış olan alternatif düşünceleri sebebiyle Gineli oyuncunun dönem bitene kadar grupta tutulması düşünülüyor. Sarı-Kırmızılılar, Liverpool’la bir kere daha temas kurmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu