Haber

Galatasaray ve Beşiktaş depremzedeler için çadır ve konteyner şehir kuruyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 vilayette mühim hasarlara yol açan zelzelelerin akabinde yardımlar gelmeye devam ediyor. Spor kulüpleri de birinci günden itibaren depremzedeler için harekekete geçti.

Galatasaray Önder Vekili Erden Timur, meydana getirilen ve yapılacak yardımlarla ilgili açıklamalar yapmış oldu.

“ÇOK BÜYÜK BİR AFET”

Galatasaray Televizyonu’na konuşan Galatasaray Önder Vekili Erden Timur, “Fazlaca büyük bir afet. Birçok afette uyum için orada bulunduk. Bölgeye Galatasaray olarak yardım tırları çıkardık. Birinci gün Hatay’a gittik. 3 gün oradaydık ve artık Kahramanmaraş’tayız” tabirlerini kullandı.

“ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ”

“Yardımların dağıtımı için kamyonete gereksinim var. Taşınabilir wcye muhtaçlık var. Salgın hastalıkların yayılmaması için mecburî bir muhtaçlık bu. Tamamı için emek harcamalar yapıyoruz.”

“İHTİYAÇ ÇOK BÜYÜK OLACAK”

“Kurtarma periyodunda her insanın hassaslığı daha çok oluyor. Lakin güzelleştirme devrinde de her insanın hassaslığının yüksek olması lazım. Muhtaçlık oldukca büyük olacak.”

“KONTEYNER KENT OLUŞTURACAĞIZ”

“Evi yıkılan beşerler var. Tahminen milyonların üstünde insanoğlunun barınma problemi olacak. İnsanların barınırken de gereksinimlerinin karşılanması lazım. Halkımızın hassaslığının devam etmesi bu manada oldukca kıymetli.

Fazlaca duyarlı bir toplumuz. Hepimiz her istikametten birleşiyor. Galatasaray olarak kampanya başlatıyoruz. hem gıda yardımı hem de konteyner şehir oluşturacağız.”

BİR ÇADIR KENT DE BEŞİKTAŞ’TAN

Beşiktaş’ta depremzedeler için çadır şehir kurulacağını deklare etti. Siyah – beyazlıların toplumsal medya hesaplarından meydana getirilen açıklamada; Devletimizde meydana gelen zelzele felaketinin akabinde depremzede yurttaşlarımızın yaralarını sarmak için AFAD’ın başlatmış olduğu yardım kampanyasına takviye veren Kulübümüzün davetlerine binlerce taraftarımız ve vatandaşımız, yaşamsal ehemmiyete haiz gereksinim gereçleriyle cevap vermeye devam ediyor.

Beşiktaş Futbol Akademisi, Futbol A.Ş. İdare Konseyi Üyemiz Fırat Fidan’ın önderliğinde topladıkları 5 milyon TL ile afetzedeler için Antakya ve Kahramanmaraş’ta Beşiktaş Futbol Akademisi Çadır Kenti kuruyor.

AFAD ile yürütülen ortak emek harcamalar sonucunda projede kullanılacak çadırlar 3 değişik tıra yüklenerek sarsıntı bölgesine gitmek suretiyle yola çıktı” sözleri kullanıldı.

Siyah – beyazlıların afetzedeler için kuracağı her bir çadır kentte şu materyaller yer alacak:

125 çadır

125 üreteç

125 elektrikli ısıtıcı

125 aydınlatma seti (priz ve ampul)

13 tane çift kabin WC

13 tane her çift kabin WC üstünde 200 Lt.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu