Haber

Galatasaray Yusuf Demir’in transferi için Eyüpspor ile mutabakat sağlamış oldu

Galatasaray’ın dönem başlangıcında Rapid Wien’den aktarma etmiş olduğu Yusuf Demir, birinci devrede beklenen bahtı bulamazken, Sarı-Kırmızılılar da genç futbolcuyu kiralık olarak göndermenin yolunu arıyor. Daha evvel Kasımpaşa ile görüşen Galatasaray, bir öteki İstanbul ekibi Eyüpspor ile el sıkıştı.

Tek problem Yusuf Demir

Galatasaray ile Eyüpspor, kiralık transferi mevzusunda mutabakat sağlarken, gözler Yusuf Demir’e çevrildi. 19 yaşındaki futbolcu, Galatasaray’dan ayrılmak istemezken, ikna olması halinde devrin ikinci yarısında kiralık olarak Eyüpspor’un formasını giyecek.

Alt lige aktarma olabilir

Daha evvel Kasımpaşa’yla da adı anılan Yusuf Demir’in bu transferi TFF talimatlarına takıldı. Bu dönem Rapid Wien ve Galatasaray’da oynayan Yusuf Demir’in 3. ekip olarak yurt içine transferi TFF talimatlarına nazaran yalnızca alt ligler için uygun durumda. Eyüpspor da bu kuraldan faydalanarak transferi tamamlamayı hedefliyor.

İşte o unsur:

“Bir dönem içinde tıpkı ligdeki iki kulübe tescil edilerek her iki kulübün resmi karşılaşmasında oynamış olan futbolcuların, üçüncü bir kulübe tesciline ve karşılaşmalara katılmasına, oynadığı ligden değişik bir lige transferi halinde müsaade verilir.”

Sürem başlangıcında 6 milyon Euro’ya aktarma edildi

2 Haziran 2003 Avusturya doğumlu Yusuf Demir, Rapid Wien altyapısında futbola başladı. Bu grupta ustalaşmış olan genç oyuncu, geçtiğimiz dönem başlangıcında Barcelona’ya kiralandı. Ocak 2022’de Rapid Wien’e dönen Yusuf, bu devrin başlangıcında ise Galatasaray’a aktarma oldu. Sarı-Kırmızılılar Yusuf’un bonservisi için Avusturya takımına 6 milyon Euro verdi.

Galatasaray ile 9 maça çıktı

Bu dönem Galatasaray forması ile 9 resmi karşılaşmada misyon alan Yusuf Demir, gol katkısı sunamadı. 1 kez ekip arkadaşlarına gol pası veren 19 yaşındaki kanat oyuncusu, 1 maçta sarı kart görmüş oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu