Haber

Galatasaray’da Sam Adekugbe ‘Aslan’ şeklinde!

Teknik yönetici Okan Buruk’un talimatı ile geçirme emek harcamaları devam ediyor. Galatasaray, müdafa çizgisine uzun vakittir adı Türk kulüpleriyle anılan Kaan Ayhan’ı İtalyan grubu Sassuolo’dan takımına katarak dönem ortası transferlerine başladı. Galatasaray’ın ikinci transferi ise Nicolo Zaniolo oldu. İtalyan yıldız takıma Roma’dan katıldı. Sarı-Kırmızılılar’ın bu geçirme için Roma’ya 5 eşit taksitte 15 milyon Euro ödeyeceği açıklandı. Ayrıyeten Cim Bom, İtalyan takımına gelecek satıştan yüzde 20’lik bir hisse verdi.

1 milyon Euro’luk opsiyon

Süper Lig kulüpleri, ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK’nın mali yükünü omuzlama sonucu almıştı. 17 kadronun ayrıyeten bu iki kulüpte forma giyen ve futbola devam etmek isteyen oyunculara dönem sonuna kadar kucak açıyordu. Aslan’da üçüncü transferini Hatay’dan yapmış oldu. Kanadalı sol bek Sam Adekugbe’yi kiralayan Sarı-Kırmızılılar, deneyimli oyuncunun kontratına 1 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu da koydurmuştu.

‘Beraberken daha güçlüyüz’

Geçirme duyurusunda kıymetli açıklamalar icra eden 28 yaşındaki sol bek, “Her insana merhaba. Burada olduğum için oldukça memnunum. Hatayspor’a ve Galatasaray’a bana bu fırsatı verdikleri için minnettarım. Fakat natürel ki geçtiğimiz haftadan bu yana yaşananların farkındayız. Birçok insanoğlunun yaşamı bu felaketten etkilendi. Tanıdığım, hepimizin tanımış olduğu birçok insan. Ve bu türlü vakitlerde insanların desteğimize muhtaçlığı bulunduğunun bilincinde olmak oldukça kıymetli. Ülkenin iyi mi bir ortaya geldiğini görmek kusursuz bir şey. Değişik kadrolardan oyuncular dayanak için bir ortaya gelmeye devam ediyor. Bence bu, ülkedeki dayanışmayı gösteriyor. İnsanların her açıdan desteğimize muhtaçlık duyduğunu anlamamız oldukça kıymetli. Parayla yardım edebiliriz. Bağış yaparak yardım edebiliriz. Her halde yardım edebiliriz. Kıymetli olan yardım edip kenetlenmemiz. Zira biliyoruz ki biz beraberken daha güçlüyüz” demişti.

Adekugbe kelamlarını şöyleki sürdürmüştü:

“Bu aşamada gruplar veya çabalar değil beraber olmak kıymetli. Bence Galatasaray’a geçirme fırsatını bana sağlamaları Hatayspor’un da insanların hala keyifli olabileceğine dair inancını gösteriyor. Daha evvel de söylediğim suretiyle tanıdığımız veya tanımadığımız birçok insanoğlunun yaşamı etkilendi sadece günün sonunda tamamımız insanız ve birbirimize gereksinimimiz var. Münasebetiyle Hatayspor’a tekrardan teşekkür ediyorum. Galatasaray’a teşekkür ediyorum. Lakin lütfen elinizden geldiği kadar yardım etmeye devam edin. Benim için maksat, Galatasaray’da şampiyonluk kazanmak ve Hatay’a dayanak olmak. Teşekkür ederim ve burada olduğum için oldukça memnunum.”

Taktik çalışıldı

Geçirme çalışmalarına devam eden Aslan bir taraftan da saha içi provalarını da sürdürüyor. Galatasaray hazırlıklarını Belek’teki idmanlarla yapıyor. Dün meydana gelen antrenman dinamik ısınmayla başladı, üç küme halinde 5’e 2 pas oyunuyla devam etti. Teknik yönetici Okan Buruk idaresindeki idmanın ana kısmında taktik emek verme gerçekleşti.

Teknik heyetin yüzü güldü

İdmanın sürpriz adı Sam Adekugbe oldu. Hatayspor’dan geçirme edilen 28 yaşındaki futbolcunun,fizik ve kondisyon açısından oldukça uygun durumda olması ve dostlarıyla kısa sürede kaynaşması, teknik heyetin yüzünü güldürdü.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu