Haber

Galatasaray’ın yeni transferi Nicolo Zaniolo’dan depremzedelere yardım!

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen sarsıntı felaketi esnasında Galatasaray için Türkiye’ye gelen Nicolo Zaniolo sessiz sedasız sarı-kırmızılılara imza attı.

KAP’A AÇIKLANDI

Galatasaray’dan KAP’a meydana getirilen açıklamada “Ustalaşmış Futbolcu Nicolo Zaniolo ve kulübü A.S.Roma S.r.l.ile oyuncunun transferi mevzusunda mutabakata varılmıştır. Buna nazaran, Futbolcunun eski kulübüne 15 Kasım 2023 tarihinden adım atmak suretiyle 5 döneme yayılmış eşit taksitte, 15.000.000 EUR kati aktarma bedeli ödenecektir. Futbolcunun ileride bir öteki kulübe satılması durumunda, elde edilecek kati aktarma bedeli karının %20’si A.S. Roma S.r.l.’ye ödenecektir. Futbolcu ile 2022-2023 döneminden başlayarak 4.5 dönem için sözleşme imzalanmıştır. Buna nazaran, Futbolcumuza 2022-2023 süreci için net 900.000 EUR, diğer dönemler için net 2.750.000 EUR dönemlik maaş ödenecektir. Ayrıyeten A.S. Roma S.r.l. ile tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak suretiyle 2023 yılı içinde hazırlık karşılaşması düzenlenmesi mevzusunda mutabakata varılmıştır.” denildi.

ZANIOLO’DAN ROMA’YA VEDA MESAJI

Galatasaray ile sözleşme imzayalan Nicolo Zaniolo, toplumsal medya hesabından Roma’ya veda etti. Zaniolo veda iletisinde “Beni evindeymişim suretiyle karşılayan sana geldim. Beni büyüttün, temsil ettiğin kıssaya her zaman saygı duyarak, renklerin için savaşarak, her giydiğimde forma için ter dökerek var gücümle yakalamaya çalıştığım bir baht verdin. Bu gezi, geçen yılki 25 Mayıs, o gol, o kupa suretiyle sonsuza kadar besleyeceğim eşi olmayan hislerden oluşuyor… Hepsi bizim. Oldukça şey söylendi, oldukça fazla fakat artık vedaya geldiğimize nazaran size bir şey söylemek isterim…Bu bir onurdu.” dedi.

AYAĞININ TOZUYLA DEPREMZEDELERE YARDIM

Salı gecesi sessiz sedasız İstanbul’a getirilen Galatasaray’ın yeni transferi Nicolo Zaniolo, evvelki sabah tekrardan gözlerden uzak formda sağlık denetiminden geçirildi. Nef Stadyumu’nda başlatılan afet bölgelerine yönelik yardım kampanyasına mesai harcayan sarı-kırmızılı kulüp, Zaniolo transferi ile bu manalı tertibi gölgelemek istemedi.

İtalyan oyuncu, Galatasaray idaresinin bu kararını anlayışla karşıladı ve toplumsal medya hesaplarından transferiyle ilgili paylaşımda bulunmadı. 23 yaşındaki ofansif orta saha, depremzedeler için yapmış olduğu 400 bin TL’lik bağışla da takdir topladı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu