Haber

Gaziantep FK’lı Alexandru Maxim’in forması enkazdan çıktı

Gaziantep’in de içinde bulunmuş olduğu 10 ili tesiri altına alan sarsıntı felaketinin yaraları sarılmaya devam ederken, Gaziantep FK’nın başarı göstermiş futbolcusu Alexandru Maxim’in forması yıkıntı altından çıktı. Ortaya çıkan imgeler, başarı göstermiş futbolcunun ülkesi Romanya’da gündem olurken, önde gelen medya kuruluşlarından AS, Maxim’e ulaştı.

Maçtan sonrasında Almanya’ya gitti

Maxim, Spor Toto Üstün Lig’de 1-0 kaybedilen Antalyaspor maçının akabinde gruba müsaade verildiğini söylemiş oldu. Rumen futbolcu, kendisinin de Gaziantep’ten ayrılarak Almanya’ya gittiğini deklare etti.

“Oyuncuların birden fazla şehir haricinde”

Maxim, “Oyuncuların birden fazla şehir haricinde lakin oradakilerle bağlantı halindeyiz. İşler yolunda değil, ben de pek bir şey bilmiyorum. Telefonumda 2 milyon ileti vardı. Neler bulunduğunu bilmiyordum. Anladığım kadarıyla kulüpteki hepimiz uygun fakat bunun haricinde pek bir şey bilmiyorum” kelamlarına yer verdi.

“Bundan sonrasında futbol kelam mevzusu değil”

Akrabalarının kendisi hakkında endişelendiğini tabir eden 32 yaşındaki futbolcu, “Hepsi beni arayıp muntazam olup olmadığımı sordu. Kimileri Türkiye’de olduğumu sandı. Uzakta olduğumu bilmiyorlardı. Anladığım kadarıyla her yer kapalı, havaalanı kapalı. Bundan sonraki süreçte futbol kelam mevzusu değil, anlıyorsunuz” dedi.

Büyükekşi ligden çekilmek isteyen kulüpler hakkında konuştu

Öte taraftan TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı ile düzenlenen toplantının akabinde açıklamalarda bulunmuş oldu. Büyükekşi, zelzeleden etkilenen futbol kadrolarının liglerden çekilmek istediğini tabir etti.

“Hatay oynamayacağını bildirdi, Gaziantep çekilmek isterse 17 grupla devam edeceğiz”

TFF Lideri, “Hatayspor Kulübü bugün yazı gönderdi. Bu dönem maçlarını oynamayacağını bizlere bildirdi. Gaziantep FK da ligden çekilmek isterse bu iki kulübümüzün hakları kalımlı kalmak kaydıyla 17 ekiple yola devam etmeyi planlıyoruz” açıklamasını yapmış oldu.

Gaziantep çekilmeye hazırlanıyor! Futbolcular kiralanacak

Gaziantep’in mahallî spor medyası Gazispor’un haberine nazaran Gaziantep de ligden çekilmeye hazırlanıyor. Hatayspor ve Gaziantep FK’lı futbolcuların dönem sonuna kadar diğeri kadrolarda kiralık oynaması, böylelikle kulübe mali yük olmamaları planlanıyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu