Haber

Giresunspor’da ayrılık kapıda!

21 puanla ateş çizgisinde kalan Giresunspor’da teknik yönetici Hakan Keleş’le yol ayrımına gelindi. Kasımpaşa hezimetinin akabinde yapmış olduğu basın toplantısında, “Konuşacak oldukça şey var sadece susuyoruz” diyerek mutsuzluğunu lisana getiren tecrübeli teknik adamı misyonundan ayrılmayı düşündüğü öğrenildi. Geride kalan son 6 maçta 4 kez alandan yenilgiyle ayrılan, bu süreçten yalnızca 2 puan çıkartırken bilhassa son 2 maçta kalesinde 9 gol gören Karadeniz grubunda idarenin de Keleş’in ayrılık sonucu alması durumunda kasvet yaşamamak ismine alternatif düşünmeye başladığı gelen haberler ortasında.

Kayseri maçı final benzer biçimde!

Geçirme tahtasının kapalı olması sebebiyle takımını güçlendirememekten dolayı mutsuz olduğu tabir edilen Keleş’in Kayserispor ile içeride oynanacak karşılaşmanın sonucuna nazaran 3 dönemdir misyon yapmış olduğu gruptaki geleceğiyle ilgili köktencilik bir karar verebileceği belirtiliyor.

Yeni planlama gündemde

44 yıl ortadan sonrasında Mükemmel Lig’e döndükten sonrasında sonuçlar açısından en dertli periyotlarında ardında durulan Keleş’in son açıklamalarının yönetim kanadında da rahatsızlığa niçin olduğu konuşuluyor. Yeşil-Beyazlı grupta idarenin aktarma tahtasını açabilmek ismine mesai harcamış olduğu öğrenilirken bir taraftan yeni planlamayı yeni bir teknik yöneticiyle yapma mevzusu da gündeme gelmiş durumda.

30’dan fazla aktarma…

Süper Lig’deki birinci döneminde 15 yeni oyuncuyla sözleşme imzalayan Giresunspor’da 4 de kiralık isim ekibe kazandırılmıştı. Bu oyunculardan 8’inin dönem sonunda çeşitli nedenlerle gruptan ayrılması, devam eden yaprak dökümüyle şu anki takımda birinci dönemdeki kadrodan tek oyuncunun bulunması; bununla beraber 2022-23 periyodunun başlangıcında da tıpkı halde 15 yeni oyuncunun ekibe kazandırılıp daha lig tamamlanmadan 10’unun kadrodan ayrılması Karadeniz grubunu, kadro yapılanmasındaki yanılgılarla beraber ekonomik manada da zora soktu.

Eleştiriler artınca…

Teknik heyete bu istikamette gelen tenkitlerin de ayrılık niyetinin artmasında tesirli olduğu kaydedildi. 18 Şubat’ta yapılacak seçimli genel konseye kadar Şimal temsilcisinde teknik takımla ilgili de bir değişimin konuşulduğu söz ediliyor.  

 

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu