Haber

Giresunspor’dan depremzedeler için dostluk maçı

Süper Lig gruplarından Giresunspor, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının akabinde etkilenen depremzedelere dayanak için dostluk maçı meydana getirecek.

Giresunspor’dan meydana getirilen izahat şöyleki;

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 vilayetimizi etkileyen yıkıcı sarsıntı sonrası birçok vatandaşımızı kaybetmenin hüznü içerisindeyiz. Ülke olarak hepimizi yasa boğan bu yıkıcı zelzelenin yaralarını beraber saracağımıza olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle Bitexen Giresunspor Kulübü olarak, depremzedeler ve zelzele felaketinde yaşamını kaybeden Giresunspor altyapısından yetişen Saruhan Bolat ile sarsıntıda yaşamını kaybeden tüm yurttaşlarımızın anısına Orduspor 1967 ve AmberÇay Eynesil Belediyespor ile kulübümüz ortasında dostluk maçı düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu maçlardan elde edilmiş gelirler ise zelzele bölgesindeki yurttaşlarımıza bağışlanacaktır. Müsabakaların oynanacağı tarihler Türkiye Futbol Federasyonu tarafınca açıklanacak olan maç takvimlerinin akabinde belirlenecektir.

Zelzele felaketinde yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza bir sefer daha Tanrı’tan rahmet; yurttaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu