Haber

Gökhan Zan: Yıkılan bu binaya taşınacaktım, çürük raporu olduğundan vazgeçtim

Beşiktaş, Galatasaray ve ulusal grubun eski futbolcusu olan ve Hatayspor Destek Antrenörü olarak misyon icra eden Hatay doğumlu Gökhan Zan, İskenderun ve Antakya’daki son durumu aktardı.

Zan, Fox Tv canlı yayınında önünde bulunmuş olduğu enkazla ilgili şok bir açıklamada bulunmuş oldu.

‘TEKRAR ANTAKYA’YA GİDECEĞİM’

‘Şu anda ben İskenderun’dayım. Antakya’da zelzeleye yakalandım. 48 saattir Antakya’daydım. Dün birazcık daha inançlı bölge olan İskenderun’a geldim, birkaç saat uyumak için. 2 kattan oluşan binaların daha çok olduğu bir yer olduğundan ailemi buraya getirmeye çalıştım. Bir formda bir bölgelere sığınmaya çalıştık. Artık tekrardan Antakya’ya yola çıkacağım zira orada bekleyen ve yolda olan arkadaşların, dostların vasıtasıyla oldukca yardım gereci gelecek. Onları organize etmek için artık Antakya’ya gideceğim. Sayın valimizle de bir görüşme gerçekleştirdim. Zira AFAD’la koordineli olmak gerekiyor bu mevzularda.

‘BÜTÜN İLÇELER YERLE BİR OLMUŞ DURUMDA’

Antakya şu anda içler acısı, yerle bir olmuş durumda. Ayakta kalan binalar bile içinde bomba patlamış suretiyle. Güvenli olun burası bir cenk alanı. Güya atom bombası patlamış. O denli büyük kahırlar var ki görünmüş olduğu suretiyle değil. Yayınlarda ne kadar gözüküyor bilmiyorum fakat tüm ilçeler yerle bir olmuş durumda. Hiçbir bir binaya giriş yapılamaz. İmkansız artık. Millet göç edip, bir bölgelere sığınmaya çalışıyor. Maalesef yardımlar oldukca yavaş aşama kaydediyor. Daha süratli olmamız lazım. Daha çok vinç, kepçe, yardım gerekiyor.

‘BİRÇOK AKRABAMI KAYBETTİM’

Maalesef kuzenlerimi kaybettim, dayımın çocuklarını kaybettim, akrabalarımı kaybettim. Eniştem ablalarını, yeğenlerini yitirdi. Oldukça akrabalarımızı maalesef kaybettik. Annemi ve fizikî engelli kardeşimi 7. kattan sırtımda indirdim. Muhtaçlık gereci lazım, su lazım, oldukca yardım lazım. Halk oldukca mağdur durumda. Umudumuz maalesef tükeniyor. Olağanüstü nimetleri heralde bekleyeceğiz. Fakat tüm şehir mahvolmuş durumda.

‘BU BİNAYA TAŞINACAKTIM, ÇÜRÜK RAPORU VARDI’

(Tarafındaki enkazı göstererek) Bu yıkılan binaya 4-5 ay evvel ben taşınacaktım. Bu binada, yıkılan Eda Apartmanı’nda oturacaktım. Rastlantı ki yaptığım araştırmalarda bu binaya çürük raporu verildiği söylenmişti. Oturulmaması gerektiği söylenmişti. Ben konut sahibiyle konuştuğumda bunu tabir ettim kendisine. Konut sahibi benim arkadaşımdı. Bina 7-8 katlıydı. Bu binadan korkuyorum, bu binaya geçmek istemiyorum demiştim. 4-5 ay sonrasında zelzelede bu bina yıkıldı ve yanındakiler ise çatlaklarla ayakta kaldı. Söylediğim suretiyle çürük raporu vardı. Söylediğim suretiyle bu türlü oldukca bina vardı Antakya’da.

‘BİNLERCE İNSAN EVSİZ KALACAK’

Hatay bölgesinde oldukça yüksek kattan oluşan imarlar var. Bu bölge tabanının bunu kaldıracak durumda bulunduğunu düşünmüyorum. Beşerler ekonomik durumdan dolayı en ucuz konuta kaçıyor beşerler. Antakya yerle bir olmuş durumda. Bitmiş durumda. Binlerce insan evsiz duracak.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu