Haber

Yargıcı Yasin Kol ile tıpkı adı taşıyan manavın ‘hakaret’ zahmeti

Sürmene’de manavlık meydana getiren Yasin Kol, Spor Toto Üstün Lig’de vazife alan Trabzon bölgesi hakemlerinden Yasin Kol ile birebir adı- soyadı taşıması ve fizikî benzerliği sebebiyle güç günler geçiriyor.

Yasin Kol, deneyimli hakemin yönettiği maçlardan sonrasında değişik ekip taraftarlarının toplumsal medya hesaplarından tepki, hakaret ve küfürlerine maruz kalıyor. Yaşadıklarından etkilenen Kol, kabahat duyurusuyla tahlil arayarak hakaretlerin son bulmasını istediğini söylemiş oldu.

‘UZAKTAN AKRABAYIZ’

Yargıcı Yasin Kol’un yönettiği her maç sonrası hakaretler aldığını söyleyen manav Yasin Kol, “Yargıcı Yasin Kol ile uzaktan akrabayız. İsim benzerliğinden dolayı bana hakaretler, küfürler, ağır kelamlar kullanılıyor. 3-4 aydan beri birebir zahmetlerle karşılaşıyorum. Son olarak dayanamadım, gittim şikayette bulundum. Hastalık duydum. Üzülüyorum bu türlü durumlardan dolayı. Hakaretler ediyorlar, kaldıramıyorum. Feysbuk hesabımı kapattım fakat bu kez Instagram’dan yazıyorlar. İsim ve soy isimlerimiz tutuyor. Bana sürekli ağza alınmayacak sözler söylüyorlar. Hakaret ediyorlar. Tıpkı köydeniz fakat o doğma gelişme İstanbul’da misyonunu yapıyor. Ben Trabzon Sürmene’de yaşıyorum. Manavlıkla uğraşıyorum. Yalnızca isim benzerliğinden dolayı hakaret ediyorlar” diye konuştu.

‘MAÇ İZLEMEYİ ÇOK SEVERİM ANCAK HEVESİMİ KIRIYORLAR’

Yaşadıkları sebebiyle maç seyretme keyfini de kaybettiğini belirten Kol, “Elimden geldiği kadar telefon kullanmamaya çalışıyorum. Sürekli hakaretler duyuyorum. 2 senelik evli biriyim. Onlar da üzülüyor. Ben de bunalıyorum bu vakalarla karşılaştıktan sonrasında. Istırap verici şeyler. Aslına bakarsak ben maç izlemeyi fazlaca severim sadece hevesimi kırıyorlar, izleyemiyorum, gerilime sokuyorlar beni. Hayatta en fazlaca sevdiğim şey maç, onu da izlememeye karar verdim” dedi.

‘YASİN KOL’UN YÖNETTİĞİ MAÇLARI İZLEYEMİYORUM’

Yargıcı Yasin Kol’un maç yönettiği günlerde gerilime girdiğini kaydeden manav Kol, “Yasin Kol’un yönettiği maçları izleyemiyorum. Yanılgı da yaptığını zannetmiyorum. Taraftarı şad etme talihi yok. Yasin Kol maçı yönetiyor, hakaretleri ben ve akrabalarım yiyoruz. Maçları yanlışsız da yönetse yanlış da yönetse sözleri ben işitiyorum. Sövgü hiçbir maçta, hiçbir yerde olmaması ihtiyaç duyulan bir şey. Bu durumdan eşim de akrabalarım de rahatsız oluyor. Türk futbolunun ilerlemesi için küfrün her yerden kalkması lazım” diye konuştu.

DHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu