Haber

Hatayspor malzemecisi Onur Akdeniz yaşamını yitirdi

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde sarsıntı bulunduğunu bildirdi. AFAD’ın yapmış olduğu açıklamaya nazaran Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Zelzele saati 04.17 olarak kaydedilirken sarsıntının derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. AFAD sarsıntının 8 vilayette şiddetli şekilde hissedildiğini duyurdu. Sarsıntı, Kahramanmaraş başta olmak suretiyle Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük hasara yol açtı.

OHAL İLAN EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sarsıntıdan etkilenen 10 vilayette inanılmaz hal duyuru edildiğini deklare etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, harikulâde hal durumunun 3 ay müddetle devam edeceğini söylemiş oldu.

LİGLER ERTELENDİ

Türkiye Futbol Federasyonu, Cumhuriyet tarihinin en büyük afeti sebebiyle futbol liglerinin takvimini revize etti. TFF, Cumhurbaşkanı’nın ‘Ulusal Yas’ duyuru ettiğini hatırlatarak, 7-13 Şubat aralığındaki tüm ustalaşmış ve amatör müsabakaları iptal etti. Yeni takvimin ayrıntıları ise şu halde aktarıldı: 10-11-12-13 Şubat’taki Mükemmel Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’deki maçlar, 17- 18-19-20 Şubat’ta oynanacak. Sonraki haftalar buna nazaran planlanacak.

ATSU TEDAVİ ALTINDA

Depremde yıkıntı altında kalan Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu, bulunmuş olduğu yerden canlı olarak çıkarıldı. Hatay’da ikamet etmiş olduğu konutta sarsıntıya yakalanan dünyaca meşhur oyuncu, konuttan çıkmaya çalışırken yıkıntı altında kalmıştı. Uzun devam eden arama kurtarma çalışmalarının akabinde canlı olarak erişilen oyuncunun enkazdan yaralı olarak çıkarıldığı ve hastaneye götürülmüş olduğu söz edildi. Tedavisi devam eden Atsu’yla ilgili Hatayspor oyuncunun ailesine bilgilendirmeler yapıyor.

DUALAR SAVUT İÇİN!

Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’yla Hatay’da yıkılan birebir binada yıkıntı altında kalan kulübün İzmirli sportif yöneticisi Taner Savut’tan haber umut ediliyor. İzmirspor’da ustalaşmış olup akabinde Fenerbahçe’nin yolunu tutan 49 yaşındaki Savut, birçok kulüpte futbolcu olarak forma giydikten sonrasında Ege’de Manisa Futbol Kulübü’nde 2 değişik periyotta sportif yöneticilik yapmış oldu. Manisa FK’da geçen dönem çalıştıktan sonrasında dönem başlangıcında Hatayspor’la anlaşan Savut’un hala yıkıntı altında olduğu açıklandı. Evli ve 1 kız babası Taner Savut’un Manisa’da yaşayan ailesi de umutla gelecek haberi bekliyor. Savut ve tıpkı binada yıkıntı altında kalanlar için arama kurtarma emekleri devam ediyor.

ALKIŞLAR VOLKAN DEMİREL’E!

Depreme Hatay’da yakalanan teknik yönetici Volkan Demirel, toplumsal medyadan gözyaşları içinde yapmış olduğu yardım talebiyle bölgedeki durum açısından farkındalık yaratılmasında başrol oynamıştı. Genç teknik adam ailece İstanbul’a dönmek yerine Hatay’da kaldı. Yardımları organize ederken grubu daHatayspor tesislerinde bir ortaya topladı. Daima yardım davetlerini yineleyen Volkan Demirel önderliğinde Hatayspor oyuncuları ve teknik takımın Adana’ya geçmeleri sağlandı. Bordo-Beyazlılar, Adana’dan kalkan hususi uçakla ailelerine ulaşırken, Volkan Demirel yardım tertibine devam etti.

HATAYSPOR İSTANBUL’A GELDİ

Volkan Demirel idaresindeki Hatayspor’da futbolcular ve teknik ekip İstanbul’a geldi. Hatay’da yapmış olduğu canlı yayınla yardım isteyen, kendi olanak ve eforlarıyla depremzedelere destek olan Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel taraflı yansız her insanın takdirini kazanmıştı. Başarıya ulaşmış hoca, havalimanında soruları karşılıksız bırakırken, “Şu an bir şey söylemek istemiyorum fakat iki üç güne detaylı konuşacağım” dedi.

ONUR AKDENİZ’DEN MAKÛS HABER

Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut’tan haber alınamazken, Hatayspor Kulübü’nde gereççi olarak çalışan Onur Akdeniz’in vefat etmiş olduğu öğrenildi. Kentten gelen bilgiye nazaran Akteniz’in göçük altından cansız vücudunun çıraldığı açıklandı. Ayrıyeten Hatayspor eski teknik yöneticisi Ömer Erdoğan’ın toplumsal medya hesabından Onur Akdeniz’in fotoğrafını paylaşarak “Tanrı rahmez eylesin” yazdığı görüldü.

 

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu