Haber

Hatayspor, tahliye edildi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak suretiyle birçok vilayetimizde hissedilen sarsıntılarda Hataysporlu Christian Atsu ve bordo-beyazlı takımın sportif yöneticisi Taner Savut, yıkıntı altında kalmıştı.

Sabah saatlerinde Christian Atsu’nun yıkıntı altından çıkarılıp tedavisine başlanırken sportif yönetici Taner Savut için arama kurtarma emek harcamaları sürüyor. Yaşanmış olan gelişmelerin üstüne dün teknik yönetici Volkan Demirel, grubu Hatayspor tesislerinde bir ortaya topladı. Daima yardım davetlerini yineleyen Volkan Demirel önderliğinde Hatayspor oyuncuları ve teknik grubun Adana’ya geçmeleri sağlandı. Bordo-beyazlılar, Adana’dan kalkan hususi uçakla ailelerine ulaşacak.

Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Kerim Alıcı, “Ekip halinde Hatay’dan Adana’ya geldik. Uçağımız birazdan kalkacak. Ailelerimizin yanına gidiyoruz” dedi.

RİVA TESİSLERİNE YERLEŞECEKLER

Süper Lig ekibi Hatayspor, sarsıntı bölgesinden ayrılmaya hazırlanıyor. Kafile olarak TFF’nin tesislerine yerleşecek.

Kahramanmaraş’ta merkezli 7,4 büyüklüğündeki zelzele; Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok ili etkiledi.

Süper Lig grubu Hatayspor’da birçok futbolcu ve teknik gruptan adlar sarsıntıdan etkilendi. Sportif yönetici Taner Savut ve tercüman Emre’nin yıkıntı altında kalmış olduğu belirtilirken şimdi iki isimden haber alınamadı.

Hatayspor bölgede devam eden artçı sarsıntıların akabinde kafile halinde kenti terketmeye hazırlanıyor. Hatayspor, ekip halinde Riva’daki Türkiye Futbol Federasyonu’nun tesislerine yerleşecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu