Haber

Hataysporlu Adekugbe sarsıntı anını söyledi! “Atsu ile birebir evdeydik”

Türkiye’yi derinden etkileyen zelzele faciasına Hatay’da yakalanan Sam Adekugbe açıklamalarda bulunmuş oldu. Kaygı dolu geceyi özetleyen Sam Adekugbe çarpıcı tabirler kullandı. Kadro arkadaşı Christian Atsu’nun da sarsıntı gecesinde meskeninde bulunduğunu belirten Sam Adekugbe’nin açıklamaları dikkat çekti.

Beşiktaşlı futbolcu Atiba Hutchinson’ın kapılarını açmış olduğu Sam Adekugbe, İstanbul’a geliş sürecinde Ali Koç’un tesirinden bahsetti. Volkan Demirel’in Ali Koç’u aradığını belirten Sam Adekugbe, “Teknik yöneticimiz Volkan Demirel, Fenerbahçe’den eski liderini aradı ve desteğe gereksinim duyduğumuzu söylemiş oldu. Bizim için hususi tayyare ayarladılar. Biz otobüsle Adana’ya geldik. Adana’dan İstanbul’a da bu hususi uçakla geldik” dedi.

Zelzele gecesi dostlarıyla beraber konutunda bulunduğunu vurgulayan Sam Adekugbe, “Akıl almaz. Hakikaten asla beklemediğiniz bir şey. Pazar akşamı Kasımpaşa’yı konuk ettiğimiz maçtan sonrasında bazı grup dostlarımla meskeninde dinleniyorduk. Onlar ayrılırken konutu temizlemeye başladığım sırada zelzele oldu” diye konuştu.

Zelzele anında ürkü atak geçirdiğini düşündüğünü vurgulayan Kanadalı sol bek, “Her yer titremeye başladı. Ürkü atak geçirdiğimi düşündüm. Sonrasında mobilyalar ve tv devrilmeye başladı. Mutfakta bardaklar ve tabaklar parçalandı” tabirlerini kullandı.

Kulüp tesislerine yürüyerek gittiğini belirten Sam Adekugbe, “Yol ikiye ayrıldı. İnsanların dondurucu soğuk, yağmur ve yıldırım çarpması ortasında bağırdığını duydum dışarı çıktığımda. Konutumun etrafındaki hasara tanık olduktan sonrasında, yol süresince yıkımı görerek egzersiz sahasın kadar 20 dakika yürüdüm” açıklamasını yapmış oldu.

Zelzele sonrası görmüş olduğu görüntüyü özetleyen Kanadalı futbolcu, “Film üzereydi. Yıkılan binalar, yangınlar görüyorsunuz. Bağıran beşerler, ağlayan beşerler. Enkazları eşeleyen beşerler. Kırık konut kesimleri. Asla ummadığınız şeyler. Yollar ayrıldı. Köprüler yıkıldı. 12 kattan oluşan gökdelenler büsbütün çöktü. Sevdiklerini arayan aileler. Çocuklarını arayan anne babalar. Ebeveynlerini arayan çocuklar. Bu yalnızca akıl almaz bir şeydi. Nitekim beklemediğiniz bir şey” dedi.

Christian Atsu ve Taner Savut’tan hala haber alınamadığını vurgulayan Sam Adekugbe, “Sportif yöneticisi Taner Savut da dahil olmak suretiyle beşerler hala yitik. O gece benim konutumda bulunan Christian Atsu’nun nerede olduğu mevzusunda baş karışıklığı var” tabirlerini kullandı.

Tesislere gelmesinin akabinde kadro dostlarıyla beraber hayatta kalanlar mevzusunda arama çalışmalarında bulunduklarını belirten Kanadalı oyuncu, “Tesislere ulaştıktan sonra hayatta kalanları aramaya katıldım. Atsu’nun kurtarıldığına dair haberler artık kuşkulu. Ekibin malzemecilerinden birisi sarsıntıda yaşamını kaybeti. Ekip mutfağında çalışan bir bayanın kızları ve anası de” diye konuştu.

Sam Adekugbe son olarak zelzele faciasıyla ilgili şu tabirleri kullandı:

“Normal olarak birçok grup arkadaşımın olmasına minnettarım. Lakin ekibe yardım eden beşerler, kulüp çevresinde çalışan beşerler, hala yitik ve haber alamadıkları sevdikleri var. Yüzlerindeki ızdırabı, çaresizliği gördüğünüzde konutunuza dönemiyorsunuz. Kadro arkadaşlarınızı bulmaya çalışırken molozların ortasından bakıyorsunuz. Evvelce ayakta duran apartmanların karanlık alanlarında onlara bağırmaya çalışıyorsunuz. Bu asla kendinizi yaparken bulamayacağınız bir şey. Beşerler kemikleri kırık olarak çıkıyor. Beşerler bugüne dek hala yitik. Bu hakikaten açıklayamayacağınız bir şey.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu