Haber

Hüseyin Eroğlu: “Liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz”

Spor Toto 1. Lig takımlarından Samsunspor, Eyüpspor’un 10 puan gerisinden gelmiş olarak ikili averaj ile başkan oldu. 21 maçta 11 yengi, 8 beraberlik ve 2 yenilgi alan Samsunspor, 41 puan ile ligin doruğunda yer aldı. Kırmızı-beyazlı takımda Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu, başkan oldukları için memnun olduklarını sadece dönem sonuna kadar pozisyonlarını korumak için oldukca emek harcamaları icap ettiğini söylemiş oldu.

“Liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz”

Lig liderliğini korumak için extra çalışacaklarını tabir eden Hüseyin Eroğlu, “Geriden geldik ve üst sıraları iddia edilenden evvel yakaladık. Lakin aslolan kıymetli olan bundan sonrasında işimizin daha sorun olduğudur. Biz bu yükün altından kalkacağız. Oyuncularımız, kadromuz, kentimiz, taraftarımız ve her insanın bizlere inandığını biliyorum. Bizlere her zaman her yerde takviye veriyorsunuz. Ikimiz de bunun sorumluluğuyla grubu dönem sonuna kadar tepede götürme amacındayız. İstikrar yakalamak doğal olarak ki kolay değildir. Şampiyon olmak istiyorsan seriler yapman gerekiyor. 4 maçtır kazanıyoruz ve öncesinde de yengi serimiz, beraberliklerimiz oldu. Yengi alışkanlığı oldukca hoş bir formda ekibi üst çekiyor. Bunu geçen hafta Eyüpspor maçından sonrasında taraftarımızda, kentimizde futbol atmosferi daha canlanmaya başladığında gördük. Takımımıza yeni katılan Soner Aydoğdu ve sakatlıktan dönen oyuncularımızın da rekabetin artacağı bir ekip yapımız oluşacak. 1-2 hafta sonrasında güçlü bir lig maratonuna gireceğiz. 4-5 gün ortayla maçlar oynayacağız ve önümüzde kuvvetli bir fikstür var. Rekabet en uygun halde başarıyı getirir. Alternatifli takımımızla en güzel halde hazırlanıp bu liderlik serisini devam ettirmek istiyoruz” dedi.

“En büyük çekince rahatlama”

Rehavete kapılmadan maçlara hazırlanacaklarını lisana getiren Eroğlu, “Önder olduktan sonrasında baskı olabilecek bir şey lakin bizim işimiz profesyonellik. Hisler bir yanda olması gerekiyor, işimize odaklanmamız gerekiyor. Doğal olarak ki ilerleyen maçlarda yenilgi dahi olabilir. Kimi zaman istediğini oynayamayabiliyorsun. Zira rakipte sana bir direnç koyuyor. Biz bu işi en âlâ formda profesyonellikle yönetme tarafındayız. Bende takımımla beraber süreci en âlâ halde yönettiğimi düşünüyorum. Dersimize en uygun halde çalışıyoruz. Emek harcamadan bu iş olmuyor. Biz 24 saatimizin büyük bir kısmını emek vererek geçiriyoruz. Rahatlama en büyük tehlikedir bu durum asla olmaz. Transferlerle ilgili vakalar evet konuşulmaya başlandı. Plan yaptığımız oyuncuların oynamıyorken oynuyor duruma geçmeleri ister istemez transferleri zorlaştırdı. Kimi oyuncularımızda sakat dönüşü performans artışı gösterdi ve bu halde birçok oyuncu var. Tahminen 2 ay evvel bu oyuncuların performansları oldukca aşağıdaydı lakin şu an ekip rekabeti oldukca fazla” diye konuştu.

“Dönem ortasında oyuncu almak kolay değil”

Aktarma süreci ve sakat futbolcuların durumundan da bahseden Samsunspor Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu, “Dönem ortasında dışarıdan oyuncu almak kolay değildir. Üçüncü hafta geçti oyuncu gelecek, uyarlama süreci derken tahminen 5-6 maç geçecek. Soner suretiyle alabileceğin hazır bir oyuncu bulursak daha güzel olur. Bu istikamette çalışmalarımız var. Şu anda aktarma yapmak için oyuncu almak istemiyoruz. Eğer uygun olursa doğal olarak ki aktarma yapacağız. Tomane ile ilgili bir teklif vardı. O da şu an bizim oyuncumuz. Ön tarafta bir ekip zenginliğimiz, rekabetimiz var. Kim hak ediyorsa ona forma veriyoruz. Tüm oyuncularımız suretiyle Tomane’ye de muhtaçlığımız olacak. Aktarma periyodu bitene kadar tahminen 1-2 oyuncu daha alabiliriz. Doğal olarak ki illa alacağız diye bir durum yok. Daha Harris, Yusuf Emre, Mücahit suretiyle birçok oyuncumuz dönecek. Moussa Guel sakatlanmadı hafifçe bir idman eksiği vardı ve bu maçlık takıma almadık. Liderimiz ve icra heyetimize oldukca teşekkür ederiz. Onlar da bu süreci oldukca uygun bir halde götürüyorlar. Hem kadroyla beraber olmayı hem de aktarma çalışmalarını halletmeye çalışıyorlar” biçiminde konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu