Haber

İlkay Gündoğan’dan sarsıntı bölgesine büyük yardım

Manchester City’de forma giyen Türk yıldız İlkay Gündoğan da merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntı felaketlerine sessiz kalmadı. İlkay Gündoğan sarsıntı bölgesine büyük bir yardımda bulunmuş oldu.

DEPREM BÖLGESİNE BÜYÜK YARDIM

Bild’de yer edinen habere nazaran Türk asıllı Alman futbolcu eşi Sara Gündoğan ile beraber zelzele bölgesine iki tır dolusu ekmek bağışladı.
Balıkesir’den gıda hizmeti sağlayıcısı bir şirket ile mutabakat elde eden İlkay Gündoğan içinde birçok eserin bulunmuş olduğu gereçleri sarsıntı bölgesine gönderdi.
İlkay Gündoğan yapmış olduğu açıklamada “Akrabalarım ve ben vakalarla oldukça meşguldük. Kanılarımız artık kriz bölgelerindeki beşerlerle. Artık hepimizin bir ortada kalması oldukça kıymetli. Beşerler bizim yardımımıza güveniyor.” sözlerini kullandı.

İlkay Gündoğan şunları söylemiş oldu:

“Şimdiye kadar aldığımız teşvik ve dayanak harikaydı! Şu anda bebek maması, battaniye, hijyen eserleri ve sıcak tutan giysiler biçiminde daha çok gıda ve gereç bağışı toplamaya çalışıyoruz. Hemen sonra Londra’daki Türk Büyükelçiliği ile koordineli olarak Türkiye’ye ulaşımı ayarlayacağız.”

Bild’de yer edinen haberin ayrıntısında İlkay Gündoğan’ın babası Balıkesir’de şantiyede ve nakliye ile ilgili sorunları çözdü. İlkay Gündoğan’ın eşi de toplumsal medya hesabından birçok yapıt yüklü kamyonu gösteren bir görüntü paylaştı.

Sara Gündoğan görüntüde, “Zelzele mağdurlarına yardımlarımızı gönderiyoruz. Şu anda elektrikleri ve yiyecekleri yok. İki tır ekmek yolladık sadece battaniye, bakkaliye ve daha fazlasına muhtaçlıkları var, eğer bizimle bağışta bulunmak isteyen arkadaşlarımız veya takipçilerimiz var ise.” diyerek yardım linkini paylaştı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu