Haber

İrfan Buz, zelzelede vefat eden Ahmet Eyüp Türkaslan’ı söyledi

 Hem Osmanlıspor’da hem de Yeni Malatyaspor’da, Malatya’daki yıkıcı zelzelede yaşamını kaybeden Ahmet Eyüp Türkaslan’la bir arada çalışan teknik yönetici İrfan Buz, FANATİK’e duygusal açıklamalar yapmış oldu.

Buz, 28 yaşındaki kalecinin kafi bir rol model bulunduğunu söylerken, ‘Her zaman yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir insandı’ dedi.

İRFAN BUZ’UN İSTEĞİYLE MALATYA’YA TRANSFER OLMUŞTU

Daha evvel Osmanlıspor’da beraber çalışan İrfan Buz ile Ahmet Eyüp Türkaslan geçen dönem da Yeni Malatyaspor’da bir ortaya gelmişti. Teknik yönetici İrfan Buz’un hususi talebiyle Ahmet Eyüp, Sarı-Kırmızılılar’a aktarma olmuştu.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

 
 
 

Fanatik (@fanatikcomtr)’in paylaşmış olduğu bir gönderi

Gözyaşlarıyla yardım istemişti

Kahramanmaraş merkezli biri 7.7, başkası de 7.6 olmak suretiyle iki büyük zelzele sonrasında etkilenen 10 vilayetten önde gelen Malatya’da felakete yakalanan 28 yaşındaki kaleci, eşiyle beraber yıkıntı altında kalmıştı. Yıkımdan saatler sonrasında eşi sağ olarak çıkarılırken, Ahmet Eyüp için gözyaşları içinde yardım istemişti.

Ümitli bekleyiş devam ederken maalesef deneyimli eldivenden acı haber gelmişti. Yeni Malatyaspor Kulübü ve teknik yöneticisi Yılmaz Vural, Ahmet Eyüp’ü kaybettiğimizi açıklamıştı.

‘Ahmet Çalık da oyuncumdu, Ahmet Eyüp de… Acıları arka arda yaşıyorum’

İrfan Buz da Yeni Malatyaspor’a aktarma etmiş olduğu Ahmet Eyüp Türkaslan hakkında FANATİK’e duygusal açıklamalar yapmış oldu. Başarı göstermiş file bekçisini, ‘İyi bir rol model’ olarak tanımlayan tecrübeli çalıştırıcı, “Ülkemizin bu türlü bir şey yaşaması hakikaten oldukca acı. Yakınen tanıdığımız arkadaşlarımız, kardeşlerimiz olunca daha da üzülüyor insan. Geçen yıl kaybettiğimiz Ahmet Çalık da Gençlerbirliği’ndeyken benim oyuncumdu. Acıları arka arda yaşıyorum. O da melek suretiyle insandı. Ahmet Eyüp de oldukca gençti daha 28 yaşındaydı. Lakin kimileri genç yaşta da rol model olabiliyordu. Fazlaca çalışkan, mütevazı bir insandı, utangaç ve sakin bir çocuktu. Anası ve babası oldukca güze yetiştirmiş kendisini. Tanrı, onlara sabırlar versin” dedi.

‘Hep beraberce oldukca düzgündü Ahmet…’

Kulüp içinde hep beraberce ortasının âlâ bulunduğunu belirttiği Ahmet Eyüp için kelamlarına devam eden Buz, “Oynamadığında küsmeyen, daha oldukca çalışan, oynadığında da elinden gelen her şeyi veren bir ekip atletiydi. Altyapı oyuncularıyla da ortası oldukca güzeldi. Hep beraberce oldukca düzgündü Ahmet… Gençlere ağabeylik yapardı, ekibe liderlik ederdi, ağabeylerin de oldukca güzel bir kardeşiydi. Her zaman yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir insandı. Kulüple, Yılmaz hocayla görüştüm. Onlar da oldukca mutsuz, oldukca şükür esenlik olarak güzeller. Rize maçından sonrasında izine çıkmışlardı, bir tek kentte Ahmet Eyüp kalmış. Maalesef kaybettik, Tanrı rahmet eylesin” sözlerini kullandı.

‘Daha 3 aylık evliydi’

İlginç bir informasyon de veren İrfan Buz, “Ikimiz de orada olabilirdik. Yılmaz hocadan ilkin teklif almıştım Malatya’dan. Teşekkür etmiştik lidere. Haberi alır almaz da saniyesi saniyesine, dakikası dakikasına konuştuk kulüp müdürüyle, daima bağlantı halindeydik. Açıkçası umudumuz da vardı, eşi de çıktı oradan. Lakin maalesef kaybettik, oldukca hüzünlüyüz. Daha 3 ay ilkin evlenmiş, 28 yaşlarında pırlanta suretiyle genç bir çocuktu” yorumunu yapmış oldu.

Atalay Özçelikli / FANATİK ÖZEL

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu