Haber

İsimler aşikâr oldu! 4 büyükler, Hatayspor ve Gaziantep FK’dan aktarma yapıyor

Kahramanmaraş merkezli, 10 vilayette yıkıcı hasara yol açan sarsıntı, futbolu da etkiledi. Mükemmel Lig takımları Hatayspor ve Gaziantep FK, bu sezonki karşılaşmalardan çekilme sonucu aldı. TFF de bunu onayladı. Diğeri kulüpler, afetten etkilenen bölgelere yardım elini uzatmak için seferber oldu. Ayrıyeten Mükemmel Lig’in 17 kulübü, Gaziantep ve Hatayspor’un mali yükünü omuzlama sonucu da almıştı. Diğeri kadrolar, ligden çekilen iki grubun oyuncuları için de bir dayanağa daha hazırlanıyor.

ETKİLERİNİ HÂLÂ YAŞIYORLAR

Depremi yerinde yaşayan Hataysporlu ve Gaziantepli oyuncuların bir kısmı, bunun ruhsal tesirlerini hâlâ yaşıyor. Kimi futbolcular ise yeşil alana kendini vererek, olağanlaşmaya çalışmak istiyor. Görkemli Lig kadroları, ligden çekilen bu iki takımda forma giyen ve futbol oynamaya devam etmek isteyen oyunculara kucak açmaya hazır. Kulüpler, aktarma edecekleri oyuncuların bu sezonki maaşını da üstlenmiş olacak.

YÖNETİMLER GÖRÜŞECEK

Hatayspor ve Gaziantepspor’un yöneticileriyle temasa geçilerek, hangi futbolcuların oynamaya devam etme planı yapmış olduğu öğrenilecek. Akabinde bu oyuncuların, dönem sonuna kadar diğeri Mükemmel Lig takımlarında forma giymeleri sağlanacak. TFF, ligden çekilen ekiplerden aktarma edilecek yabancı oyuncuların oynaması koşuluyla saptanca kuralını 9+2 olarak güncellemişti.

FENERBAHÇE’DE GÜNDEM MARKOVIC VE BERTUĞ

Gaziantep FK ve Hatayspor ligden çekildi. Üstün Lig’deki diğer takımlar, bu iki gruptaki futbolculara kapılarını sonuna kadar açmaya hazırlanıyor. Fenerbahçe de her iki kulüple temas kurarak bu bahiste harekete geçebilir. Sarı Lacivertliler’de gündeme gelen birinci isim Gaziantep FK’lı Lazar Markovic. Sırp kanat oyuncusu hem 2015-16’da Çubuklu formayı giymiş, hem de Jorge Jesus’un eski öğrencilerinden biri. 28 yaşındaki futbolcu istemesi halinde dönem sonuna kadar Sarı Lacivertliler’de futbol hayatına devam edebilir.

VOLKAN DEMİREL’İN PRENSİ

Fenerbahçe’nin lig bitene kadar kapılarını açması beklenen bir diğer isim ise Hataysporlu Bertuğ Yıldırım. Zelzeleden sonrasında yaptıklarıyla adeta kahraman haline gelen teknik yönetici Volkan Demirel’in 20 yaşındaki talebesi için de Sarı-Lacivertliler teşebbüste bulunabilir. Transferler gerçekleşirse, iki oyuncunun bu sezonki maaşlarını Fenerbahçe üstlenecek.

GÜNAY VE ADEKUGBE GALATASARAY’A

Kahramanmaraş merkezli yaşanmış olan sarsıntı sebebiyle seferberlik duyuru eden Galatasaray, yardım çalışmalarına devam ediyor. Diğeri taraftan zelzele sebebiyle etkilenen vilayetlerin ekiplerine da destek olmak isteyen Sarı Kırmızılılar, bu doğrultuda harekete geçti. Cim Bom, Gaziantep ve Hatayspor’dan birer oyuncuyu takımına katacak. Gelen haberlere nazaran Antep temsilcisinin kalecisi Günay Güvenç’in, Sarı Kırmızılı formayı giymesi umut ediliyor. Ayrıyeten Akdeniz grubundan Sam Adekugbe de gruba katılacak.

SEZON SONUNA KADAR

Böylece ligden çekilen iki ekibe takviye olunacak. Öte taraftan Günay ve Adekugbe’nin, dönem sonuna kadar mukavele imzalayacağı açıklandı. İki futbolcunun, dönem sonuna kadar alacağı maaşları da şahsen Galatasaray İdaresi tarafınca karşılanmış olacak. Başka Üstün Lig ekiplerinin da emsal bir harekette bulunması umut ediliyor.

BEŞİKTAŞ MAXIM İÇİN DEVREDE

Siyah-Beyazlılar, iç transferde de teşebbüslerine devam ediyor. Sarsıntıdan ziyan gören kulüpler bulunması sebebiyle bu kadrolardan alınacak futbolcular için mevcut kurala artı bir yabancı hakkının daha eklenmesi sonrasında Kartal, Gaziantep Futbol Kulübü’nden Alexandru Maxim için teşebbüslerini sürdürüyor. 32 yaşındaki Romanyalı 10 numaraya ek olarak Karagümrük’ten Fabio Borini için de temaslar devam ediyor. Kartal, bu 2 adı bu hafta içinde takımına katmaya hazırlanıyor.

TRABZONSPOR DA HAZIR

Kahramanmaraş merkezli zelzele 10 vilayetimizi vururken, afetten direkt olarak etkilenen Hatayspor ile Gaziantep FK Görkemli Lig’den çekilme sonucu almıştı. Türkiye Futbol Federasyonu, buradaki oyuncuların ruhsal manada acele toparlanabilmeleri için futboldan uzaklaşmamaları gerektiği görüşünde.

Hatay ve Gaziantep’ten dönem sonuna kadar aktarma edilecek yabancı oyunculara birinci 11’de artı 1 saptanca hakkı tanınacak. Geniş takımda da extra 2 yabancı olabilecek. Çabucak çabucak tüm Üstün Lig takımları bu futbolculara kapıları açarken, Bordo-Mavililer de dayanak transferi için hazır.

MUSTAFA, EL KAABI VE SABA

Trabzonlu olan ve Gaziantep FK forması giyen Mustafa Eskihellaç’ın yanı sıra Hatayspor’un kanat oyuncuları El Kaabi ile Saba Lobjanidze için hareketlilik yaşanabilir. Kulüpler, aktarma etmiş olduğu oyuncuların dönem sonuna kadarki maaşlarının tamamını üstlenecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu