Haber

İsmail Çipe sarsıntı uğraşı: Babam, ablam ve yeğenim enkazdan çıktı

Galatasaraylı futbolcu İsmail Çipe, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre vilayetlerde de tesirli olan zelzele felaketi sonrasında memleketi Hatay’a gitti. Arama kurtarma çalışmalarında da vazife alan deneyimli kaleci, yıkıntı altından çıkan ailesini alarak İstanbul’a getirdi. 

Babası, ablası ve yeğeninin kendisi yoldayken enkazdan çıktığını lisana getiren İsmail Çipe, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yapmış olduğu açıklamada, “İstanbul’dan Hatay’a gitmem 21 saat aldı, yollar oldukca berbattı. Sarsıntı günü öğle 12.30-13.00 suretiyle babam enkazdan çıktı. Saat 13.30-14.00 suretiyle ise ablamlar çıktılar enkazdan. 

*İsmail Çipe’nin Instagram paylaşımı 1

Onların bulunmuş olduğu binanın enkazı daha berbattı. 6 kattan oluşan bina 2 kat olmuştu. Onlar 5’inci katta oturuyorlardı, kendi eforları ile çıkmışlar. Her yerde görüyoruz ‘kimse desteğe gitmedi’ diye. Gittiğimde yaşadım, enkazların ortalarından geçerken insanların çığlıklarını duyuyorsunuz fakat hiçbir şey yapamıyorsunuz. 

Bu sebeple bölgedeki gruplar de yıkıntı altında kaldılar. İkinci zelzelenin olmasıyla daha oldukca yitik yaşandı; akrabalarımız, dostlarımız gitti. Birinci zelzele yaşandı, Kahramanmaraş’ta tesiri oldukca oldu fakat Hatay da tıpkı formda. Birinci zelzeleden sonrasında konutundan bir şey almaya gidenler ikinci zelzeleye yakalanarak yıkıntı altında kaldı” diye konuştu.

*İsmail Çipe’nin Instagram paylaşımı 2

“YEĞENİMİN KALÇA KEMİĞİ KIRIK”

İsmail Çipe, 16 yaşındaki yeğeninin kalça kemiğinin kırık bulunduğunu tabir ederek, “Beton düşmüş üstüne yataktayken. Hastanede artık sadece durumu âlâ. Ailemden gere kalan şahısların durumları kafi. Sadece yıkıntı altında akrabalarımız var hala haber alamıyoruz” biçiminde konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu