Haber

İşte Günay Güvenç’in yeni grubu

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılar Türkiye’yi sarstı. Mühim yıkıma yol açan feci afetin akabinde zelzelede yara alan futbol grupları uğraş ettikleri liglerden çekilme sonucu aldı. Görkemli Lig ekibi Gaziantep de devrin geri kalanında alanda olamayacak gruplar ortasında oldu.

Zelzele felaketi sebebiyle ligden çekilen Gaziantep FK, futbolcuların formlarını müdafaası ve maaş yükünü hafifletmek maksadıyla değişik gruplara gönderilmesi konusunu masaya yatırdı. Bu doğrultuda harekete geçen gruplar, Gaziantep temsilcisinin birçok oyuncusuna ilgi gösterdi.

Günay Güvenç, Kasımpaşa’da

Türkiye Futbol Federasyonu’nun geçirme periyodunu uzatması ve sarsıntıdan etkilen bölgelerde ligden çekilme sonucu alan grupların oyuncularını takımlarına katma hakkı tanıması münasebetiyle Üstün Lig grupları geçirme çalışmalarını sürdürüyor. Kasımpaşa, ligden çekilme sonucu alan Gaziantep FK’nın kaptanı Günay Güvenç’i dönem sonuna kadar kiralık olarak geçirme etti. Meydana getirilen mutabakata nazaran deneyimli oyuncu için satın alma opsiyonu bulunmuyor. Güvenç, dönem sonunda Gaziantep FK’ya dönecek.

Anlaşmanın bilgileri

Öte taraftan Kasımpaşa ile Gaziantep ortasında meydana getirilen mutabakatın ayrıntıları da ortaya çıktı. Paşa’ya kiralanan Günay Güvenç’in kontratında satın alma opsiyonu bulunmayacak. Ayrıyeten Kasımpaşa, Günay’ın transferi için Gaziaantep’e kiralama bedeli ödemeyecek.

Günay Güvenç’in kariyeri

25 Haziran 1991 doğumlu Günay Güvenç, futbola Almanya’da başladı. 2013’te Beşiktaş forması ile Türkiye’ye gelen file bekçisi, Adanaspor, Mersin İY ve Göztepe’de oynadı. Günay son olarak 2018 senesinde Gaziantep’e imza attı.

23 maçın 3’ünde kalesini gole kapadı

Bu dönem Gaziantep FK ile 23 müsabakada kaleyi korumuş olan 30 yaşındaki file bekçisi, 3 maçta kalesini gole kapatmayı başardı. Günay çıkmış olduğu 23 gayrette 31 gol görmüş oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu