Haber

İşte Günay Güvenç’in yeni grubu

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılar Türkiye’yi sarstı. Mühim yıkıma yol açan feci afetin akabinde zelzelede yara alan futbol grupları çaba ettikleri liglerden çekilme sonucu aldı. Görkemli Lig grubu Gaziantep de devrin geri kalanında alanda olamayacak takımlar ortasında oldu.

Zelzele felaketi sebebiyle ligden çekilen Gaziantep FK, futbolcuların formlarını muhafazası ve maaş yükünü hafifletmek gayesiyle değişik gruplara gönderilmesi konusunu masaya yatırdı. Bu doğrultuda harekete geçen takımlar, Gaziantep temsilcisinin birçok oyuncusuna ilgi gösterdi.

Günay Güvenç, Kasımpaşa’da

Bilhassa Fernando Muslera’nın sakatlığı sebebiyle adı Galatasaray ile anılan Gaziantep FK kalecisi Günay Güvenç’in yeni adresi belirli oldu. Günay, Kasımpaşa ile mutabakat sağlamış oldu.

Anlaşmanın bilgileri

Öte taraftan Kasımpaşa ile Gaziantep ortasında meydana getirilen muahedenin ayrıntıları da ortaya çıktı. Paşa’ya kiralanan Günay Güvenç’in kontratında satın alma opsiyonu bulunmayacak. Ayrıyeten Kasımpaşa, Günay’ın transferi için Gaziaantep’e kiralama bedeli ödemeyecek.

Günay Güvenç’in kariyeri

25 Haziran 1991 doğumlu Günay Güvenç, futbola Almanya’da başladı. 2013’te Beşiktaş forması ile Türkiye’ye gelen file bekçisi, Adanaspor, Mersin İY ve Göztepe’de oynadı. Günay son olarak 2018 senesinde Gaziantep’e imza attı.

23 maçın 3’ünde kalesini gole kapadı

Bu dönem Gaziantep FK ile 23 müsabakada kaleyi korumuş olan 30 yaşındaki file bekçisi, 3 maçta kalesini gole kapatmayı başardı. Günay çıkmış olduğu 23 çabada 31 gol görmüş oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu