Haber

İstek Çalımbay: “Bu galibiyete muhtaçlığımız vardı”

Süper Lig’in 23. haftasında Beşiktaş’ı konuk eden ve alandan 1-0 galibiyetle ayrılarak bu sezonki altıncı galibiyeti alan Sivasspor’da Teknik Yönetici İstek Çalımbay, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Karşılaşmayı kıymetlendirerek kelamlarına süregelen tecrübeli teknik adam, “Mart ayında Avrupa’da fazlaca kıymetli bir maçımız olacak. Türkiye için de fazlaca kıymetli bir maç. Ligde uygun bir yere gelirsek başka maçları kasvet yaşamadan oynayabiliriz. Dünya kupasından sonrasında tüm tartımızı lige verdik. Sonrasında saha problemi yaşadık lakin hiçbir zaman çabayı bırakmadık. Üst üste deplasmanlarda maç oynadık. Alanya maçı bizim için dönüm maçıydı. Beşiktaş maçı bu yüzden fazlaca değerliydi. Bizim için maç hoş bir formda geçti. Asla kimse oyun disiplini bozmadı. Oldukça güzel bir yengi aldık. Bu galibiyete muhtaçlığımız vardı. Kafi bir ekibe karşı oynadık. Oyuncularımız fazlaca uygun oynadı. Hem Beşiktaş hem biz olalım iki ekip da kazanmak için oynadı. Kazandığımız için memnunuz. Buna fazlaca gereksinimimiz vardı. Önümüzde 2 tane üst üste deplasman var. Hedefimiz o 2 maçı en güzel halde bitirmek” tabirlerini kullandı.

“Daha muntazam duruma geleceğiz”

Çalımbay, ekibinden şad bulunduğunu belirterek, “Ben şu an gidişattan memnumum fakat bunun üstüne koymamız gerekiyor. Tahminen geçirme yapamasaydık bu maçı kazanamayacaktık. Ekibe son olarak aldığımız iki oyuncu da bir hava kattı. Bizim ligde en muntazam yere geleceğimize inanıyorum. Ikimiz de gereç olursa fazlaca muntazam şeyler yaparız. Biz yavaş yavaş daha güzel duruma geleceğiz. Geçirme de bitti diyebiliriz. Baktığımız zaman ekip dolu. Sakatlarımız da kısa sürede gelirse, daha alternatifli bir takımımız olacak. Bizdeki tek zahmet sakatlık, öteki bir şey kelam mevzusu değil” formunda konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu