Haber

İstek Çalımbay: “Üzücü bir lig olacak”

Spor Toto Mükemmel Lig’in 24. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük ile karşılaşacak olan Sivasspor, çalışmalarını sürdürüyor. Vali Lütfullah Alım Tesisleri’nde Teknik Yönetici İstek Çalımbay ve yardımcıları idaresinde meydana gelen idman, ortalama 1.5 saat sürdü. Koşu ile süregelen antrenman, ısınma çalışmalarıyla devam etti.

Teknik Yönetici İstek Çalımbay da idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kahramanmaraş merkezli olan ve birçok ili etkileyen sarsıntı felaketinde yaşamını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet dileyerek kelamlarına süregelen Çalımbay, “Her şeyden evvel oldukca üzgünüz. Sarsıntıda yaşamını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet temenni ediyorum, üzüldük. Orada yaşıyormuş suretiyle yaşadık vakaları. Keşke elimizden gelen bir şey olsa da bir şeyler yapabilsek. Türkiye’de beşerler sahiden oldukca hassastı. Hepimiz elinden gelen tüm yardımı yapmış oldu. Dünya yardım etti bizlere. Düşman suretiyle davranan ülkeler yanımızda oldular. Ne desek maalesef boş ve oldukca üzgünüz. Yine ölenlere Tanrı’tan rahmet temenni ediyorum, inşallah bu türlü bir şey tekrar yaşamayız” formunda konuştu.

“Kimse kendini veremeyecek maça”

Zelzele felaketinden sonrasında futbol oynamanın oldukca sorun olacağını vurgulayan İstek Çalımbay, “Zelzele vakasından sonrasında futbol konuşmak oldukca sorun. Bence hala problemler bitmedi. Bana nazaran orada yaşayanların ıstırapları aslolan artık başlıyor. Burada kesinlikle devletimiz vakaya el koyacaktır, hepimiz seferberlik yapmış olacaktır her şey için. Acılar birazcık dindikten sonrasında da futbola başlamamız gerekiyor. Belirli bir süre olması gerekiyor. Müddet hakikat mu, tamamlanmamış mi, onu bilemiyoruz. Lig karmakarışık olacak. Her şey karmakarışık olacak. Bazı maçlar oynanmayacak. Bizim Hatay ve kupada Antep ile oynayacağımız maç oynanmayacak. Değişik ve üzücü bir lig olacak. Her maça çıktığımızda saygı duruşunda herkeste gözyaşı olacak. Kimse kendini veremeyecek maça” tabirlerini kullandı.

“3 tane art geriye deplasmanımız var”

Üst üste deplasman maçları oynayacaklarını hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, “Bilhassa Avrupa kupasına gidecek olan hepimiz, kesinlikle Türkiye’ye puan getirmek için ne gerekiyorsa onun yapılması gerekecek. Biz bugüne dek ortadan sonrasında daima deplasmanda oynadık. Birkaç maç oynadık iç alanda. Artık yine başlıyoruz. Fatih Karagümrük ile ayın 4’ünde oynuyoruz. 9’unda Avrupa kupası maçı oynuyoruz. Avrupa maçından sonrasında İstanbulspor ile oynuyoruz. Doğrusu 3 tane art geriye deplasmanımız var. Ikimiz de bu yüzden kendimizi güzel yapmaya çalışıyoruz sadece maalesef bizde her zaman klasik olan şey, sakat oyuncu arkadaşlarımız var. Ortada hazırlık maçı yapalım diyoruz. Yakın olan ekip yok, aralık olarak. Kayserispor var, onların da alanı bizim alanımız suretiyle, istediğimiz düzeyde değil. Onlar da orayı müdafaaya çalışıyor. Ikimiz de kendi alanımızı muhafazaya çalışıyoruz. Onun için de sorunlu bir formda de hazırlık maçı yapamıyoruz. Tokatspor’la hazırlık maçı yaptık. Bu cumartesi de Sivas Belediyespor’la bir hazırlık maçı yapacağız. Bu tarz şeyleri da yapmamız gerekiyordu. Zira tam bir çıkış anındayken, çıkışa geçmişken bir zahmet başladı. Üzücü vakalar başladı. Onun için de organik ki yine başa dönüyoruz. Yine bu maç tempomuzu, hepsini kazanmak için de ne gerekiyorsa şu anda yapıyoruz doğrusu” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu