Haber

İtalya spor topluluğundan Türkiye’ye dayanışma bildirisi

Lösemi sebebiyle 1995’te yaşamını kaybeden eski Juventuslu futbolcu Andrea Fortunato, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ödül merasiminde Türkiye’de yaşanmış olan sarsıntı trajedisi unutulmadı.

Törende, CONI Lideri Giovanni Malago, İtalya Futbol Federasyonu Lideri Gabriele Gravina, Napoli Teknik Yöneticisi Luciano Spalletti, Salernitana Lideri Danilo Iervolino ve USSI Lideri Gianfranco Coppola’nın da ortalarında bulunmuş olduğu İtalyan spor topluluğunun önde gelen adları hazır bulunmuş oldu.

Törende, mükafata layık görülen CONI Lideri Giovanni Malago, bu mükafatı içinden geçtikleri devir prestijiyle hususi birine takdim etmek istediğini belirterek, davetliler ortasında yer edinen USSI Roma İdare Konseyi Üyesi olarak Dündar Keşaplı’yı sahneye çağrı etti. Malago, Türkiye’nin geçirdiği sarsıntı felaketini hatırlatarak, “İtalya’nın dostu birebir vakitte spor topluluğunun yakından tanımış olduğu bir isim. Uzun senelerdir Türkiye’den önde gelen kanallarının temsilcisi. Lakin o şu günlerde Türkiye’de yaşanmış olan zelzele sebebiyle yaşanmış olan ağır bilançonun da yakından şahidi. Biz ona bugün kısa mühlet evvel yaşamını kaybeden efsaneleşmiş futbol adamı Sinisa’nın mükafatını takdim ederek, Türkiye ile dayanışmamızı, dostluğumuzu, Dündar vasıtasıyla göstermek istiyoruz” dedi.

Malago’nun bu açıklaması üstüne Keşaplı da, “Ülke olarak fazlaca güç bir süreçten geçiyoruz. Yaşanmış olan yıkıntı altından fazlaca sayıda insan kurtuldu fakat hala beşerler olduğu da söyleniyor. CONI Lideri Malago, Futbol Federasyonu Lideri Gravina ve İtalya Spor Muharrirleri Derneği Lideri Coppola’ya gösterdikleri takviye ve dayanışmadan dolayı fazlaca teşekkür ederim. Bu sorun devirde, spor ve politika dünyası her manada dayanağını gösteriyor. Bir Yalovalı olarak 1999 zelzelesinde yaşanmış olan faciayı hatırlıyorum fakat bu ne yazık ki daha büyük bir yıkım. Yıkıntı altından kurtarılan bebekler bizim için ümit oluyor. İtalya spor topluluğunun gösterdiği dayanak ve dayanışma için fazlaca teşekkürler” sözlerini kullandı.

İHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu