Haber

İtalya’da gündem Zaniolo! Rapor ortaya çıktı

Galatasaray’ın takımına katmış olduğu Nicolo Zaniolo, ülkesinde gösterilen bir rapora bahis oldu. Sarı-kırmızılılar, İtalyan futbolcuyu Roma kulübünden 15 milyon euro bonservis karşılığında takımına katmış, 23 yaşındaki on numaraya 4.5 senelik sözleşme imzalatmıştı.

RAPORUN SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İtalya Futbolcular Birliği, Roma’da meydana gelen görüşmede ‘Futbolcular saldırı altında’ başlıklı raporun sunumunu gerçekleştirmiş oldu.

İtalya Futbol Federasyonu Lideri Gabriele Gravina’nın da hazır bulunmuş olduğu görüşmede İtalya Futbolcular Birliği Lideri Umberto Calcagno bir konuşma gerçekleştirmiş oldu. Zaniolo konusunu buzdağının görünen kısmı olarak niteleyen Calcagno, oyuncunun eski kulübü Roma ile yaşamış olduğu ıstıraplar ve kendisini Galatasaray’a aktarma olmaya götürmüş olan süreç hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

 

 

‘SÜREÇ DAHA UYGUN YÖNETİLEBİLİRDİ’

Ansa’da yer edinen kelamlarında şunları söylemiş oldu:

“Zaniolo vakasında süreç daha âlâ yönetilebilirdi. Fakat bu şiddetin ya da yaşananların münasebeti olması imkansız. Zaniolo Türkiye’de mi? Zaniolo’nun ve kulübün kararını etkileyen sportif performans haricinde ya da iş kontratının haricinde durumlar olmasından dolayı üzgünüm. Futbolcunun seçimi, emek harcama münasebetine yabancı olan bireyler tarafınca şekillendirildi”

Milliyet

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu