Haber

İzmir gruplarına teknik yönetici dayanmıyor

Türkiye ustalaşmış futbol liglerinde çaba eden İzmir kadrolarına teknik yönetici dayanmıyor. Spor Toto 1.Lig’de Göztepe, Altay ve Altınordu, TFF 2. Lig’de Bucaspor 1928, TFF 3. Lig’de ise Karşıyaka ve Bergama Belediyespor, bu döneme başladıkları çalıştırıcıları ile yollarını ayırdı.

Göztepe siftahı yapmış oldu

İzmir kulüplerinden birinci yol ayrımını Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında Göztepe yaşadı. Sarı-kırmızılılar; Turgut Altay’ın yerine Radomir Kokovic, Ekrem Dağ ve Şakir Özkayımoğlu grubunu getirdi. Bir başka 1. Lig takımlarından Altınordu; Ufuk Kahraman’ın yerine Gökhan Ünal’ı getirirken; Altay’da ise geçtiğimiz günlerde karşılıklı anlaşılarak Sinan Kaloğlu ile yollar ayrıldı.

2. ve 3. Lig gruplarında da durum aynı

TFF 3. Lig 1. Küme takımlarından Karşıyaka, döneme şampiyonluk parolasıyla başlayınca ve işler istenildiği suretiyle gitmeyince 14. hafta da Erman Güraçar ile yollarını ayrıldı ve kadronun başına Selahaddin Dinçel getirildi.

Bucaspor 1928’de Karşıyaka suretiyle döneme şampiyonluk parolası ile başladı ve son haftalarda işler istenildiği gitmeyince Cüneyt Dumlupınar’la yollar ayrıldı. Bir diğeri İzmir ekibi Bergama Belediyespor ise Fatih Çardak’ın yerine Süleyman Varlık’ı vazifeye getirdi. Öte taraftan İzmir temsilcilerinden yalnızca Menemen FK, döneme başladığı teknik adam olan Özden Töraydın ile yola devam eden tek kadro oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu