Haber

İzmir’de en manalı derbi

11 vilayetimizi yıkıp on binlerce vatandaşımızın yaşamını kaybetmesine, yüzbinlerin evsiz kalmasına yol açan 6 Şubat’taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yüzyılın felaketlerinin akabinde tüm Türkiye suretiyle bölgeye yardım seferberliğine koşan iki topluluk, yeterlilikte birleşti. Üniversiteli taraftarlar UNİKSK ve Göztepe UniForce’un geçen hafta beraber yapmış olduğu iki grup ortasında derbi oynanacakmış suretiyle bilet satılıp gelirlerinin depremzedelere aktarılması davetine pozitif yanıt veren kulüpler, 1981 yılındaki 2’nci Lig’de Dünya izleyici rekorunun kırıldığı 80 bin kişilik unutulmaz derbiyi bile geride bırakacak bir düzenleme için harekete geçti.

Futbolda değişik liglerde yer aldıkları için 2016’dan beri 7 senedir asla maç yapmayan Karşıyaka ve Göztepe, taraftarın davetiyle vicdanlarda oynanacak derbi için biletleri satışa çıkardı. İki kadronun derbi oynanacakmış suretiyle hazırladığı biletler, 26 Şubat’a kadar satılacak. Satıştan elde edilecek tüm gelir zelzelenin yaralarını sarabilmek için kullanılacak. Vicdanlarda yapılacak maçla ilgili birebir anda ortak izahat gösteren iki kulübün paylaşımı binlerce etkileşim alırken, tüm Türkiye’den alkış topladı. İzmir Körfezi’nin ayırdığı kulüpleri vicdanların birleştireceğini duyuran Kaf-Kaf ve Göz-Göz, “Takvimler 1981 yılını gösterirken, “2. Lig’de Dünya rekoru kırarak” tarihe geçen efsaneleşmiş iki kulüp olarak; Ülkece yaşadığımız yıkım sonrası yüreklerimizdeki acıyla beraber depremzedeler için tekrardan bir ortaya geliyoruz. Körfezin ayırdığını vicdan birleştirecek” dedi.

TÜM GELİR DEPREMZEDELERE

“Tek tribün tek yürek” sloganıyla depremzedeler için tarihe geçecek sayıda bilet satmayı planlayan yeşil-kırmızılılar ve sarı-kırmızılıların ortak açıklamasında, “26 Şubat 2023 tarihinde #TekTribünTekYürek dijital biletlerimizle vicdanlarda oynanacak bir maç için satılan en yüksek bilet sayısı rekoruyla yaraları daima beraber saracağız. Biletler için toplanan fiyatlar zelzele bölgesine gönderilen yardımlar için kullanılacak. Temsili müsabakanın biletleri 17 Şubat Cuma günü saat 13.00’te passo.com.tr üstünden satışa açılacaktır. Hatıra biletlerinin satışları 26 Şubat Pazar günü saat 20.00’de sona erecektir. Hatıra bileti satış süreçleri için Passolig kart zaruriliği bulunmamaktadır. #TekTribünTekYürek #KörfezinAyırdığıAcınınBirleştirdiği” tabirleri yer aldı.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu