Haber

Josef de Souza ve Mert Nobre harekete geçti!

Dört büyükler, depremzedeler için yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Yeni tırlar da yola çıkarken, kulüpten meydana getirilen açıklamada, “Aklımız, yüreğimiz ve dualarımız afet bölgesindeki yurttaşlarımız ile beraber… Gece gündüz demeden bir nebzefaydamızın olması için birlik olduk çalışıyoruz. Yaraları daima beraber saracağız” tabirlerine yer verildi.

Meşhur yağdı

Kahramanmaraş merkezli ve 10ili etkileyen zelzelelerin akabinde Beşiktaş forması giyen Josef de Souza ve daha evvel Türkiye’de birçok kadronun formasını terleten ve Türk vatandaşı olan Mert Nobre, Socaretes Mecmua’nin toplumsal medya hesabında depremzedelere yardım toplamak gayesiyle canlı gösterim yapmış oldu. Canlı yayına; Elano Blumer, Roberto Carlos, Mousa Sow, Bobo, Luciano, Gustavo Henrique, Andre Santos, Mehmet Aurelio, Ivan de Souza, Willian Arao, Holosko, Adriano Correia ve Beto katıldı. Alex de Souza, Taffarel, Zico, Alex Teixeira, Willian ve Philippe Coutinho ise gönderdikleri görüntülerle takviye oldular.

‘En uygununu yapmalıyız’

Kendisine gelen iletiler sonrasında zelzeleden haberi bulunduğunu söyleyen Josef de Souza, “Ağlayarak ileti geldi. Oldukça etkilendim. Dünyanın her yerinde olabilecek afet. Elimizden gelen şey şuandaki suretiyle yardım edebilmek. Bir şey yapamıyor olmak oldukca üzücü. Bizim sportmenler olarak, ekonomik durumu âlâ olan adlar olarak en güzelini yapmamız gerekiyor. Buraya gelen hepimiz kendince minik ya da büyük bir bağış yapıyor. Hiçbir şey yapamıyorlarsa yakarma ederek takviye olsunlar. Lakin meydana getirilen bağışların ölçüsünü söylemiyoruz” diye konuştu.

‘Acımız büyük’

Hep beraber budurumun üstesinden gelinebileceğini tabir eden Mert Nobre, “Hakkaten acımız oldukca büyük. Ilk olarak bu yayına katılarak dayanak olacak dostlarımız oldukca teşekkür ediyorum. Daima bir arada bu durumun üstesinden geleceğimize inanıyorum” formunda konuştu.

60 bin Euro…

Geçmiş yıllarda Beşiktaş’ta misyon icra eden Ricardo Quaresma ile Guti, Kahramanmaraş merkezli yaşanmış olan zelzeleyle ilgili olarak kayıtsız kalmadı. İki oyuncu da Türkiye’ye dayanaklarını belirterek, yardım gönderdi. Gelen son haberlere nazaran Quaresma ve Guti’nin, kulüp vasıtasıyla 60 bin Euro takviye verdiği öğrenildi.

‘Haberler oldukca üzücü’

Eski grup arkadaşı Gökhan Zan’ın paylaşmış olduğu görüntüyü gördüğünü ve oldukca üzüldüğünü belirten Bobo da depremzedeler için konuştu. Bobo, “Türk halkı benim için oldukca kıymetli. Gökhan Zan’ı görüyorum oldukca üzülüyorum. Haberler oldukca üzücü. Neler yapılacağına dair bağlantıları kendi hesabımda paylaştım. Iyi mi dayanak olabileceklerine dair. Güç bir durum yaşandı. Türk halkı oldukca kuvvetli. Bu yüzden ikimiz de onlara takviye olacağız” dedi.

‘Ne gerekiyorsa halletmeye hazırız’

Beşiktaş’ın kalecisi Mert Günok, Vodafone Park’taki zelzele yardım merkezine gelmiş olarak yardım toplama çalışmalarına katıldı. Günok, her insanın desteğe koştuğunu ifadeederek, “Vefat edenlere Tanrı’tan rahmet temenni ediyorum. Ümit ederim enkazda kalanlar da bir an evvel bulunur. Bizim yapabileceğimiz maddi tinsel ne takviye var ise halletmeye hazırız” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu