Haber

Karagümrük-Beşiktaş maçı sonrası konuştu! Şenol Güneş’ten ayrılık sinyali…

Süper Lig’in 22. haftasında konuk olduğu Fatih Karagümrük’le 1-1 berabere kalan ve 5 maçlık yengi serisi sonlanmış Beşiktaş’ta teknik yönetici Şenol Güneş, 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu. 

“TOPU AYAĞIMIZDA TUTAMADIK”

2 puan kaybettikleri bir maç bulunduğunu lisana getiren Şenol Güneş, “Kazanmak için geldik lakin istediğimizi alamadık. Rakibimizi kafi biliyorduk, dersimize muntazam çalışmıştık fakat istediğimiz suretiyle olmadı. Karagümrük ekibinin kontra futbolu kafi oynadığını biliyorduk. Alanda daha canlı olan taraf onlardı. Gol bulmamıza rağmen oyunu tutmayı ne yazık ki başaramadık. Birinci yarıdaki skoru koruyamadık. İkinci yarının başlangıcında reaksiyonumuzu alana koyamadık. Rakibimiz orta saha ve atakta epeyce teknik ve akıllı oynayan bir grup. Bunu bilmemize rağmen bugün oyuncularımın fizik gücüne bağlı olarak istediklerimizi gerçekleştiremedik. Bilhassa atakta oynayan oyuncularımız istenileni tam manasıyla veremedi. İnandırıcı ve etkisi altına alan hamleler sağlayamadık. Geçtiğimiz haftada sergilediğimiz performansı sergileyemedik. Genel manada topu ayağımızda tutamadık. Gerideki oyunu tutmaya çalıştık fakat ikinci yarının başlangıcında kalemizde gol gördük. Rakip canlı ve beraberliğe razı olduğundan bugün 1 puan alabildi. Bu maç bizim için 2 puan kaybettiğimiz bir maç oldu” diye konuştu. 

“SAİSS BİZİMLE OLDUĞU SÜRECE OYNAYACAK”

Romain Saiss’in kendileriyle olduğu sürece oynayacağını belirten deneyimli teknik adam, “Saiss bizim oyuncumuz. Daha öncede takımda değişikliklerimiz oldu. Bugün ki değişiklikte öyleydi. Kendisi bizimle olduğu sürece oynayacak. Transferde adı geçtiğini biliyorum sadece bizim oyuncumuz. Bu üslup söylentiler her grupta olabilir” dedi.

“ABOUBAKAR’IN ERKEN ÇIKIŞI SAKATLIKLA ALAKALI DEĞİL”

Aboubakar’ın oyundan çıkışının sakatlıkla ilgili olmadığını lisana getiren Güneş, “Aboubakar’ın erken çıkışı sakatlıkla ilgili değil taktiksel bir değişiklikti. Grubun taktiksel gereksinimi gereği Muleka ile değiştirdik” sözlerini kullandı.

“TRANSFERE MAZERET BULACAK BİR İNSAN DEĞİLİM”

Yapılması planlanan transferlerin gerçekleşmemesinin, puan kaybında tesirli olup, olmadığı istikametinde gelen sual üstüne Şenol Güneş, şunları söylemiş oldu:

“Puan kaybının tek sebebi doğal olarak ki transferler değil. Oynayan oyuncuların güzel kıymetlendirilmesi ve muntazam oynamamız gerekiyordu. Bunun için transfere mazeret bulacak bir insan değilim. Transferlerin gerçekleşmesi durumunda bende haberdar olurum, sizi de haberdar ederiz.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu