Haber

Karagümrüklü futbolcu Otabek Shukurov gönülleri fethetti!

Kahramanmaraş merkezli arka arda yaşanmış olan Sarsıntı 10 vilayette büyük yıkıma niçin olurken hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanından beşerler yardım için seferber oldu. Spor dünyası da gerek yardım kampanyaları gerek bağışlar gerekse müsabakalar öncesinde meydana getirilen saygı duruşları ile sarsıntı felaketinden etkilenenlere dayanak verirken, zelzele bölgesine giderek yıkıntı çalışmalarına katılan Fatih Karagümrük’ün Özbek futbolcusu Otabek Shukurov gönülleri fethetti.

KARDEŞLERİMİZ İÇİN BURADAYIZ

26 yaşındaki futbolcu da toplumsal medya hesabından, kurtarma çalışmalarına katılmış olduğu imgeleri, “Kardeşlerimiz için buradayız. Acınız acımızdır” notuyla paylaşırken Hatay’a gidiş sürecini Özgürlük’e şu sözlerle söyledi: “Ekip 3 gün izinliydi. Onca acılar yaşanırken konutta sırtüstü yatamazdım. Büyükelçilikten ‘Hatay, Ovakent’te Özbekistan askerleri sahra hastanesi kurdular, gelirseniz burada pilav yaparız’ diye ileti da ulaşınca çabucak harekete geçmeye karar verdim.

HERKES ELİNDEN GELENİ YAPIYOR

Oradaki çalışmalara, sarsıntıdan etkilenen halka ve Özbek grubumuza moral vermek için koşa koşa gittim. Muntazam ki gitmişim hepimiz elinden geleni yapıyor. Çorba yapmak bile beşere refah veriyor, uygun ki gitmişim.” Hatayspor da “Otabek Shukurov, ülkesinden gelen grupla beraber arama kurtarma faaliyetlerinde istekli olarak büyük bir özveriyle çalışmıştır. Özbekistan milletine ve Shukurov’a yanımızda olup, acımızı paylaşmış olduğu için teşekkür ederiz” paylaşımıyla oyuncuya teşekkür etti.

HAMİLE EŞİ DE GİTMEK İSTEDİ

Karagümrüklü futbolcu Otabek Shukurov’un eşi de Hatay’a gitmek istese de Özbek futbolcu eşinin hamile olması sebebiyle Hatay’a kendi başına gitti. Ovakent’te sahra çadırında kalan Shukurov hemen sonra Antakya’ya geçip Özbek vatandaşlarıyla pilav hazırlayıp bir arada dağıtımına katıldı.

Fatih Karagümrük’ün Özbek futbolcusu Otabek Shukurov, Özbekistan’dan gelen takımla beraber Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Shukurov: Kardeşlerimiz için burdayız. Acınız acımızdır! pic.twitter.com/rYbOb3C3Ek

— Fanatik (@fanatikcomtr) February 19, 2023

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu