Haber

Karşıyaka ve Göztepe taraftarlarından ortak çağrı

Büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki sarsıntının akabinde vefat sayıları 1999 Marmara Depremi’ni bile geride bırakıp Türkiye’yi yasa boğarken, birinci günden yardım toplamaya koşan İzmirli taraftarlar, idarelere çağrı yapmış oldu. Futbolda değişik liglerde yer aldıkları için 2016’dan beri 7 senedir asla maç yapmayan Karşıyaka ve Göztepe’de üniversiteli taraftarlar, sarsıntıdan etkilenen yurttaşlarımıza dayanak için iki ekip ortasında derbi maçı varmış suretiyle bilet satışa sunulmasını istedi.

Yönetimlere dijital bilet hazırlama daveti meydana getiren Üniversiteli Karşıyakalılar Birliği (UNİKSK) ve Göztepe UniForce, biletlerin satışından elde edilecek gelirin depremzedelere yardımda kullanılmasını talep etti. Taraftarların ortak açıklamalarında, “Karşıyaka ve Göztepe’ye davetimizdir. Güya maç varmış suretiyle dijital bilet hazırlayarak her iki taraftara web üstünden satışa sunulmasını ve toplanan fiyatın AHBAP Derneği’ne depremzedeler için yardımda kullanılmak üzürü bağışlanması davetinde bulunuyoruz. Yaraları daima beraber sarmak için, maça harcama suretiyle..” sözleri yer aldı.

KARŞIYAKA TAM TAKIM YARDIMDA

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen zelzele felaketleri sonrası birinci günden beri Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda yardım toplayıp afet yaşayan bölgelere göndermek için başlatılan seferberliğe TFF 3’üncü Lig 1’inci Küme’deki Karşıyalı futbolcular da katıldı. Yeşil-kırmızılılarda futbolcular ve teknik yönetici Selahaddin Dinçel başta olmak suretiyle teknik kurul, salonda yardım kolilerinin taşınıp tırlara yüklenmesine katkıda bulunmuş oldu. Göztepeli futbolcular da Göztepe Gürsel Aksel Stadı’ndaki yardım çalışmalarına katılmıştı.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu