Haber

Karşıyaka’da Nuri Fatih Aydın kontenjana takılmayacak

Türkiye’yi sarsan 6 Şubat’taki yüzyılın en büyük sarsıntı felaketlerinin akabinde FIFA’nın onayıyla ikinci kere uzatılan orta aktarma devrinde son imzayı ofansif orta saha Nuri Fatih Aydın’a attıran TFF 3’üncü Lig 1’inci Küme temsilcisi Karşıyaka, yeni yıldızını yaş kontenjanına takılmadan oynatabilecek. Türkiye Futbol Federasyonu’nun 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki sarsıntının yıktığı 11 ilimizdeki kulüplere verdiği hususi müsaadeyle bu dönemliğine ligden çekilen Spor Toto 1’inci Lig ekibi Yeni Malatyaspor’dan kiralanan Fatih, bu kulüplerin oyuncularına tanınan avantajdan da faydalanacak.

Federasyon, 3’üncü Lig’de maçlarda 25 yaş ve üstünde yalnız 10 futbolcunun 18 kişilik maç takımında yer almasına müsaade verirken, zelzele yüzünden grupları ligden çekilip değişik kulüplere aktarma olan oyuncular bu kuraldan muaf tutuldu. Karşıyaka, 28 yaşındaki Fatih’i saptanca pürüzüne takılmadan maç takımına yazabilecek.

Yeşil Kırmızılı ekip, Fatih’le beraber maçlarında 10 yerine 11 tane 25 yaş ve üstünde oyuncu oynatabilecek. Orta transferde toplam 6 destek icra eden Kaf-Kaf’ta Fatih’in gelişiyle mevcut takımdaki 25 yaş ve üstü oyuncu sayısı 14’e çıkarken, bu adlardan 2 ay evvel kulüp bulması istenen Okan Baydemir hala ekip dışı. (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu