Haber

Karşıyaka’da Selçuk Yaşar acısı

Cumhuriyet devrinde Türk endüstrisinin birincileri gerçekleştiren duayen iş insanlarından olan 7 Ocak 1925 doğumlu Selçuk Yaşar, Karşıyaka Spor Kulübü’nde 1958 ile 1962 yılları ortasında başkanlık yaptıktan sonrasında yeşil-kırmızılılardan takviyesini asla ayırmadı. Türk sporunda bir birinci olarak 65 senedir Karşıyaka’ya aralıksız dayanak veren Yaşar, 25 senedir da Basketbol Görkemli Ligi’ndeki Pınar Karşıyaka’nın isim sponsorluğunu üstlendi. Selçuk Yaşar’ın cenazesi, Bostanlı Beşikçioğlu Mescidi’nde yarın öğlen namazı sonrası kılınacak cenaze namazının akabinde Soğukkuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilecek. 

CAMİA YASTA

Karşıyaka’da tüm topluluk ve taraftarlar, Onursal Önder Selçuk Yaşar’ın vefatı sonrası ikili yasa büründü. Yeşil-kırmızılı idarenin açıklamasında, “Babamızı kaybettik… Başımız sağ olsun.
Karşıyaka Spor Kulübü’nün en büyük destekçisi, Kulübümüzün varlığı ismine senelerdir süregelen manalı katkılarını esirgemeyen Onursal Liderimiz Selçuk Yaşar’ın vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Onursal Liderimiz Selçuk Yaşar’a Tanrı’tan rahmet; ailesine, Yaşar Tüm ortaklık’e, topluluğumuza ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Kederimiz büyüktür” tabirleri yer aldı.

BÜYÜKKARCI: HOŞÇAKALIN SELÇUK BABA

Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı, Selçuk Yaşar’ın vefatı sonrası yapmış olduğu açıklamada, “Bazı insanlara, ‘Mekanı aden olsun’ demeye bile gerek olmaz. Süper bir aile babası, çok önemli, vizyoner bir işadamı, bu topraklarda yaşamış en büyük yeşil-kırmızı renklerin aşığı ve hamisi yolunuz, yolumuzdur. Allah’a emanet olun Selçuk Baba” dedi. Karşıyaka Divan Heyeti Lideri Atakan Karakaplan da, “Kafsinkaf’ın ruhuyla bugünlere kadar topluluğumuza büyük dayanak olan Onursal Önder Sayın Selçuk Yaşar’ın vefatından dolayı son aşama hüzünlüyüz. Yaşar Ailesi’nin, Karşıyakalıların başı sağ olsun. Rahmeti bolca, ruhu şad olsun” diye konuştu. Karşıyaka, basketbolda 2014 senesinde kazanılmış olduğu Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 2015 yılındaki şampiyonlukta kupaları Selçuk Yaşar’a götürmüştü.

İZMİR KULÜPLERİNDEN BAŞSAĞLIĞI

Karşıyaka’nın sembol adı ve en büyük destekçisi Selçuk Yaşar’ın yaşamını kaybetmesi sonrası tüm İzmir kulüpleri yeşil-kırmızılılar için başsağlığı iletileri yayınladı. Göztepe’nin açıklamasında, “Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Lideri Selçuk Yaşar’ın vefat etmiş olduğu haberini derin bir ıstırapla öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Tanrı’tan rahmet, ailesine ve Karşıyaka Spor Kulübü topluluğuna başsağlığı diliyoruz” denildi.

Altay idaresi, “İzmir futboluna fazlaca kıymetli katkıları olan, Karşıyaka topluluğunun tinsel babası, Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Lideri Selçuk Yaşar’ın vefat etmiş olduğu haberini derin bir hüzünle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Tanrı’tan rahmet, ailesine ve Karşıyaka topluluğuna başsağlığı diliyoruz” açıklamasını yapmış oldu. 

Altınordu, “İzmir’in duayen iş insanlarından ve Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Lideri Selçuk Yaşar’ın vefat etmiş olduğu haberini derin bir hüzünle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Tanrı’tan rahmet, ailesine ve Karşıyaka Spor Kulübü topluluğuna başsağlığı diliyoruz” bildirisini yayınladı. Bucaspor da, “Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Lideri Selçuk Yaşar’ın vefat ettiğini derin bir hüzünle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Tanrı’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Karşıyaka Spor Kulübü topluluğuna başsağlığı diliyoruz” açıklamasını paylaştı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu