Haber

Kasımpaşa’da forma giyen Erdem Canpolat zelzele öncesi can kurtaran değişikliği söyledi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan Sarsıntı felaketlerinin akabinde Kasımpaşa forması giyen kaleci Erdem Canpolat, Alman basınına konuştu.

Dünyaca meşhur Bild’e hususi bir röportaj veren Erdem Canpolat, Hatayspor maçının akabinde yaptıkları otel değişikliği sebebiyle hayatlarının kurtulduğunu söyledi. Canpolat, yaşanmış olan yaşam gayretini cehenneme benzetti.

“ASIL OTELİMİZ BÜSBÜTÜN YIKILDI”

“Hatay’da aslolan kalacağımız grup oteli zelzelede büsbütün yıkıldı. Geriye dönerek baktığımızda, orada kalmadığımız için kendimizi fazlaca talihli hissediyoruz. Daha iğrenç şeyler yaşayabilirdik. Cehennem üzereydi.

Yorganın altına saklandım ve Tanrı’ın bizi koruyacağını umdum. Otel çökebilirdi. Oradan çabucak ayrılmam icap ettiğini düşündüm. Bir tişört, pantolon ve havlu kumaştan yapılmış beyaz otel terliklerini giyip kırık camların üstünden geçtim.”

“ARKADAŞLARIM BANA ‘BURADAN CANLI ÇIKABİLİR MİYİZ?’ DİYE SORDU”

“Koridorda grup dostlarımla karşılaştım. Buradan canlı çıkıp çıkamayacağımızı soranlar oldu. Otel adeta bir labirent üzereydi. Bir mühlet sonrasında yola çıkmayı başardık. Ansızın otelin yeniden sallandığını gördük. Çoğumuz şoktaydık. Yavaş yavaş diğer ekip üyeleri, eğitmenler ve süpervizörler de oteli terk etmeyi başardı. Birçoğu saat ve dizüstü bilgisayarlar suretiyle pahalı eşyalarını geride bıraktı.”

“CEHENNEMDEN VAKTİNDE ÇIKTIK”

“Derhal meskene erken dönüş için ilgili ayarlamalar yapılmış oldu. Ekip otobüsü bizi havaalanına götürdü, kulüp lideri hususi bir uçakla İstanbul’a dönüş ayarladı. Havalimanına giderken yıkılmış konutlar gördük. Tam bir felaketti. Tanrı’a şükür cehennemden vaktinde çıkmayı başardık.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu