Haber

Kayserispor’un, Beşiktaş’a geçirme olan Onur Bulut reaksiyonu sürüyor: “Bundan sonrasında hukuk konuşacak!”

Transferin hareketli ekibi Beşiktaş, Onur Bulut transferi sebebiyle Kayserispor’la mahkemelik oldu. Ulusal oyuncunun transferini, “Beşiktaş’tan meydana getirilen açıklamada, “Kulübümüz, ustalaşmış futbolcu Onur Bulut ile 2025-26 periyodu sonuna kadar mukavele imzalamıştır” denildi.

Opsiyon vardı lakin…

Daha sonrasında ise 28 yaşındaki oyuncunun, Kayserispor’la olan mukavelesini tek taraflı olarak feshettiği öğrenilmişti. Hatırlanacağı suretiyle Kayserispor kontratı dönem sonunda bitecek Onur Bulut’un kontratını uzatma mevzusunda mutabakat elde etmiş ve ulusal futbolcuyla geçtiğimiz günlerde 3 senelik yeni sözleşme imzalamıştı. Deneyimli sağ bekin mukavelesinde 1 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunun da olduğu sav edilmişti.

‘Büyük kulüplerin dikkatine sunarım’

Beşiktaş’ın transferi açıklamasının çabucak akabinde Sarı-Kırmızılılar’dan flaş bir izahat geldi. Onur Bulut’un tek taraflı fesih hakkı olmadığına dikkat çeken Basın Sözcüsü Samet Koç, “Futbolcumuz Onur Bulut, Avukatı marifetiyle kulübümüze tek taraflı fesih bildirimi yapmıştır. Lakin belirtmek isterim ki, TFF’ye sunulan kontratta futbolcumuza tek taraflı fesih hakkı tanınmamıştır. Oyuncumuzun çıkış bakiyesi bulunduğunu düşünen büyük kulüplerin dikkatine sunarım” tabirlerini kullanmıştı.

Dava açılacağını açıklamıştı

Bu gelişmenin akabinde 1 milyon Euro’yu geri gönderme sonucu alan Kayserispor idaresi, kelam mevzusu hususun feshe imkân tanımadığını belirterek FIFA ve TFF nezdinde dava açılacağını açıklamıştı. Beşiktaş ve Onur cephesi ise hukuksal rastgele bir mesele olmadığını, transferin büsbütün mukaveledeki hususa bağlı olarak gerçekleştirildiğini lisana getirdi.

‘Haklı çıkacağını zannediyor’

Sarı-Kırmızılılar’ın Basın Sözcüsü Samet Koç da 1 milyon Euro’yu Beşiktaş’a geri gönderdiklerini ve mevzuyu TFF Uyuşmazlık Tahlil Konseyi’ne taşıdıklarını resmen duyurmuştu. Koç’tan yeni ve sert bir izahat daha geldi. “Sevgili Kayserispor taraftarları; basından takip ettiğimiz suretiyle kulübümüzün adı daima gündemi meşgul ediyor. Onur transferi mevzusunda rakibimiz olan kulüp maalesef detayları dezenformasyona uğratarak haklı çıkacağını zannediyor. Artık sorulara karşılık bulalım!” kelamlarını sarf eden Koç şu açıklamayı yapmış oldu:

‘Açıklaması olmayan havale…’

“Onur Bulut ile olan ve bitimine 6 ay kalan mukaveleyi periyot içi olarak 3 yıl uzattık. Bu sözleşme TFF’ye tescil edildi. Akabinde Beşiktaş’tan 1.25 milyon € yazılı teklif aldık. Ikimiz de 3.5 milyon € + KDV karşı teklife yazılı olarak karşılık verdik. Bunu takiben de Beşiktaş Kulübü 1 milyon € fiyatında açıklaması olmayan bir havale gönderdi. Ikimiz de sebebe dayanmayan bu ödemeyi Beşiktaş’a iade ettik.”

‘3.5 milyon Euro istedik’

“Aynı akşam toplumsal medyada futbolcunun Beşiktaş’a imza attığı açıklandı. Sonraki gün dekonta izahat yazılarak para bizlere yeniden gönderildi. Beşiktaş’a ihtarname çekerek 3.5 milyon € + KDV isteğimizi yeniledik. TFF’nin tescil etmiş olduğu kontratta futbolcunun çıkış hakkının olmadığını bildirdik. Kulübümüz ile Onur Bulut ortasında çıkış hakkı mevzusunda düzenleme ihtiva eden bir protokol bulunmamaktadır. Bahis artık türel tabanda tartışılmaktadır.”

‘Ihtiyaç duyulan yanıtı vereceğiz’

“Zelzele şu an birinci önceliğimiz. Yaşam olağanlaşmaya başladığı anda Beşiktaş’a ihtiyaç duyulan yanıtı vereceğimizden kuşkunuz olmasın. Sarsıntının şimdi birinci günlerinde, bizlere açıklaması olmayan para gönderen Beşiktaş kulübünün pahalı yöneticileri; nezaketen arayıp “Kayseri’de sarsıntı olmuş” geçmiş olsun demenizi beklerdik. Beşerler sokakta hayatlarından korku içinde çaba ederken bu tutumunuz yakışmadı..!”

‘En uygun formda yönetim etmeye çalışıyorum’

Sarı-Kırmızılı cepheden taze bir izahat daha geldi. Kayserispor Lideri Ali Çamlı, Başkanvekili Nurettin Açıkalın ve basın sözcüsü Samet Koç kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Kulüp meselelerini aşmaya başladıklarına değinen Önder Ali Çamlı, “Burası hepimizin pahası. Tüm Görkemli Lig gruplarının olduğu suretiyle bizim de maddi sorunlarımız var. Ben emanetçiyim. Bana verilen emaneti en muntazam formda yönetim etmeye çalışıyorum. İdare konseyindeki arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Ekonomik durumun güç olduğu bu devirde vazifesi kabul ettiler, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Bundan sonrasında hukuk konuşacak’

Onur Bulut ile ilgili son sefer konuşacağını belirten Ali Çamlı, “3 senelik sözleşme imzaladık. Bu mukavele 44 milyon TL’lik. Tek taraflı feshetmiştir. Bundan sonrasında hukuk konuşacak. Onur Bulut’un kontratını ben imzaladım. Hukuk biz mi yoksa Onur Bulut mu haklı görecek. 44 milyon TL bedelli 3 senelik sözleşme imzalandı. Beşiktaş bunu gündeme almayacak mıydı? Bizim avukatlarımız bu işi hukuka götürecekler. Bunun karşılık oradan çıkacak. O mu, bu mu imzaladı? Bunu konuşmaya gerek yok. İmza sirküsü var. Sarsıntı vaktinde bu mevzuyu konuşmak istemiyoruz sadece sorulmuş olduğu için konuşuyoruz. Beşiktaş ile imzalamamış olsaydı bizimle 3 yıllığına imzaladığı 44 milyonluk mukavele geçerli olacak mıydı, olmayacak mıydı? Bunun ötesinde diğer bir şey konuşmaya gerek yok. Onur Bulut’un mukavelesini ben imzaladım. Tadil mukavelesini de ben imzaladım. Bizim bildiğimiz bir gerçek var ki bizimle 3 senelik mukavele uzattı. Biz o mevzuyu kapattık” biçiminde konuştu.

‘Tepkimiz devam ediyor’

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç ise “Bu dönem sonunda kesinlikle o borç ödenip geçirme tahtası açılacak. Beşiktaş idaresine yansımız devam ediyor. Burada 3 senelik kontratı olan bir futbolcuyu evvel ayartarak sonrasında da bir protokolü mazeret ederek bir halde takımlarına kattılar. Biz buna sesiz duracak değiliz. Mevzu Uyuşmazlık Tahlil Konseyi’ne (UÇK) gitti. Ya Beşiktaş bizlere istediğimiz bedeli yatıracak ya da UÇK’dan çıkacak sonucu bekleyeceğiz. Yoruma açık bir mevzu. Tek imza yetkilisi bir önder var. Liderimizin attığı bir sözleşme var, TFF bunu tescilledi. Bunun sonucunda sarsıntının gündemde olduğu bir periyotta transferi gerçekleştirmiş oldular. Onur, bizim futbolcumuz lakin şu an da Beşiktaş’ın sözleşme imzaladığı futbolcusu. Onur ile sorunumuz yok. Bu sürecin içindeki ve Beşiktaş’ı yanıltan şahıs Onur’un menajeri. Onun bedelini hukuk karşısında ödeyecektir. Anladığım kadarıyla TFF her protokolle ya da sözleşme ile getirilen transferin tescilini yapıyorlar. Burada gayeleri sanırım futbolcuyu mağdur etmemek. Anladığım kadarıyla ‘Kulüpler UÇK’da bedelini ödesin’ diyorlar” sözlerini kullandı.

DHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu