Haber

Kerem Aktürkoğlu: 24 yıl evvel Gölcük’te enkazdan çıktı, Hatay’a desteğe koştu

Biri 7.7, oburu de 7.6 olarak ölçülen zelzelelerin akabinde on binlerce şahıs mağdur oldu. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen zelzeleler sonrasında spor topluluğu da beraberlik duruşu sergiliyor. Bu bireylerden biri 1999 zelzelesinde enkazdan kurtarılan Kerem Aktürkoğlu oldu.

ERDEN TİMUR VE KEREM ŞAHSEN GİTTİ

Birçok kulüpten yardım açıklamaları gelirken, Galatasaray da bölgeye yardım gönderen gruplar ortasında yer aldı. Sarı-Kırmızıılar’da Başkanvekili Erden Timur ile kadro kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu da Hatay’a giderek yardım gereçlerinin dağıtımında çalıştı.

Aslan da bu anları ‘Biz beraberiz’ hashtagi ile paylaşırken, ‘Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur ve futbol kadromuzun kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu, Hatay’daki yardım materyallerinin dağıtım çalışmalarında yer aldı” notunu düştü.

KEREM GÖLCÜK ZELZELESİNİ YAŞAMIŞTI

Ulusal oyuncu Kerem Aktürkoğlu 1999 senesinde yaşanmış olan zelzeleden etkilenen beşerler ortasında yer aldı. Şimdi 1 yaşlarında bile olmayan Kerem enkazdan sağ olarak kurtulmayı başardı. Fransız medya devi L’Equipe, 1 yıl evvel yayınladığı haberde o günlere atıfta bulunarak haber yapmıştı.

Haberde Kerem Aktürkoğlu’nun mesleğinden kıymetli ayrıntılara yer verilirken 1999 senesinde İzmit’te meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki zelzelede enkazdan kurtulup Türk futbolunun umudu olduğu ayrıntısına yer verilmişti:

L’Equipe’deki Kerem Aktükoğlu haberinin ayrıntısında şu tabirler yer almıştı;

İzmit yıkıldı. Ağustos 1999’da Türkiye’de 7.6 büyüklüğünde bir zelzele meydana geldi. Belediye lideri molozların ortasında, bilhassa de dokuz aylık torununun yaşamını kurtarmakla meşguldu. Kerem’i sağ salim kurtarmayı başarır, bu tüm Aktürkoğlu ailesini sevindirir. Hemen sonra ise Galatasaray Kulübü, en büyük düşmanı Voldemort’un elinden kurtulmayı başaran ‘Harry Potter’ lakabının hakkını verircesine büyülü değneğini sallayarak kahramanlıklara imza atan bu olağanüstü sol kanat oyuncusuna aşık oldu.

23 yaşındaki sol kanat oyuncusu bu dönem Fatih Terim idaresinde kendini kanıtladı. Efsaneleşmiş teknik yönetici, Eylül 2020’de Erzincanspor’dan geçirme etmiş olduğu Kerem ile hususi olarak ilgilendi. Kerem’in Franck Ribery’yi anımsatan bir öyküsü var.

DEDESİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI

Kerem Aktürkoğlu’nun büyükbabası Şaban Aktürkoğlu, 1977-80 ve 1989-94 yılları ortasında iki periyot Gölcük Belediye Lideri olarak misyon yapmıştı.

KARİYERİNE GÖLCÜKSPOR’DA BAŞLADI

Kerem Aktürkoğlu, Gölcükspor altyapısında başladığı mesleğinde basamakları adım adım çıktı ve Galatasaray’ın şu anki en kıymetli oyuncularından biri haline geldi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu