Haber

Konyaspor Konteyner Kenti kuruluyor

Konyaspor Kulübü Lideri Fatih Özgökçen ve yönetim konseyi üyelerinden Hakan Faydasıçok, Hakkı Polat, Sertaç Tuza, Halil Erdoğan ve Kamil Yücel, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yakın vakitte faaliyete geçecek olan Konyaspor Konteyner Kenti’ni ziyaret etti.

Birlik ve beraberlik şuuruyla bu güç günleri geride bırakılacağının altını çizen Önder Fatih Özgökçen, “Süper Lig’deki her kadro suretiyle ikimiz de Konyaspor olarak depremzede yurttaşlarımızın yanında yer almak için emekler gerçekleştirdik. Sarsıntının yaşandığı birinci gün, Konya Store mağazamız ve depolarındaki tüm kışlık eserlerimizi, zelzele bölgesine yolladık. İdare Heyetimiz ve hayırsever iş adamlarımızın iş birliği ile zelzele bölgesine 100 tane konteyner yolladık. Bu sayının kâfi olamayacağını düşündük ve şimdilik konteyner sayımızı 150’ye çıkarttık, bu sayı ileriki vakitlerde artacaktır. Bugün de Gaziantep’e gelmiş olarak hem yurttaşlarımızın acısına ortak olduk hem de çalışmalarda son evreye gelen Konyaspor Konteyner Kentini yerinde ziyaret ettik” dedi.

“Konyasporumuz’un meskeni, zelzeleden etkilenen yurttaşlarımızın konutu oldu”

Fatih Özgökçen, 10 gündür Konya Büyükşehir Stadyumu localarında depremzedeleri konuk ettiklerini belirterek, “Yönetim Şuramız ile bir arada yaptığımız istişareler sonucunda AFAD ile uyum sağladık. Stadyumumuzdaki 26 locayı hazır hale getirdik. Şu ana kadar 500 depremzede ailemizi konuk ettik. Günde üç öğün yemeğin yanında şahsî gereksinimlerin da giderildiği bu hizmetimiz ile Konyasporumuz’un konutu, zelzeleden etkilenen yurttaşlarımızın konutu oldu” formunda konuştu.

Öte taraftan TFF 2. Lig takımlarından Afyonspor ile 21 yarın saat 15.00’da dostluk müsabakasına çıkacaklarını aktaran Önder Özgökçen, maç biletlerinden elde edilecek gelirin, zelzele bölgesine bağışlanacağını da kelamlarına ekledi.

İHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu