Haber

Şimal Makedonya grubu Shkupi depremzedeler için siyah forma giyecek

Türk İş insanı Olgun Aydın’ın başkanlığını yürüttüğü FC Shkupi, Şimal Makedonya Futbol Ligi’nde gene fırtına suretiyle esmeye başladı. Döneme dingin giren son şampiyon, akabinde büyük bir çıkış elde etti, almış olduğu seri galibiyetlerle taraftarlarını gene memnun etmeyi başardı. 

Art arda 6 yengi

18. haftaya tepedeki rakibi Struga’dan bir puan geride giren FC Shkupi, lig üçüncüsü Shkendija’yı Freddy Alvarez (Dk.36) ve Kristijan Trapanovski’nin (Dk.90) golleri ile 2-0 yendi, peşpeşe 6. galibiyetine imza atıp, doruğa kuruldu.

‘Maddi tinsel takviyesi birinci günden bu yana sürdürdük’

Geçen yıl Şimal Makedonya’yı Avrupa Kupaları’nda temsil eden FC Shkupi’nin lideri Olgun Aydın, şampiyonluk gayesini gerçekleştirme yolunda büyük bir muvaffakiyete imza attıklarını belirterek, “Sadece tüm bu muvaffakiyete rağmen buruk bir luk yaşıyoruz. Ülkem Türkiye’yi sarsan zelzele felaketi, dost ve kardeş ülke Şimal Makedonya’yı da yasa boğdu. Bu yüzden FC Shkupi olarak dönem sonuna kadar oynayacağımız maçlara siyah forma ile çıkmayı ve insanımızın yaşamış olduğu felakete takviye olmayı amaçladık. Şahsım ve kulübüm 10 ili kapsayan sarsıntı bölgesine hem maddi hem de tinsel dayanağını birinci günden bu yana sürdürdü, sürdürmeye de devam edecek” diyerek duyduğu üzüntüyü lisana getirdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu