Haber

Mahkemeden Dani Alves’i şoke eden karar

Son olarak Meksika’da Pumas forması giyen Dani Alves, Barselona’da bir bayana cinsel hücumda bulunmuş olduğu sebebi öne sürülerek tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 30 Aralık 2022 gecesinde bir gece kulübünün tuvaletinde gerçekleşen vaka Brezilyalı topçununun başını belaya soktu.

20 Ocak’ta Meksika’dan Barselona’ya gelmesinin akabinde gözaltına alınmış akabinde çıkartıldığı mahkemede hakimin kararıyla tutuklanan Brezilyalı futbolcuyu yeni gelen karar daha da üzdü.

BAŞKA CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ

İspanyol basınında yer edinen habere nazaran, Brains 1 cezaevinde bulununan Alves oldukca sayıda ortak alanın bulunmasından dolayı güvenlik telaşlarıyla öteki cezaevine gitmeyi istemişti.

Ortak duşların bulunmuş olduğu cezaevinden olağan bir sürecin işletildiği, 80 mahkumun yer almış olduğu ve tek kişilik hücrelerin bulunmuş olduğu Brains 2 cezaevine nakledilen Alves’in burada psikolog ve hekim haricinde avukatıyla da görüşeceği bilgisi verilmişti.

Barcelonalı yıldızın girmiş olduğu cezaevinde büyük ilgiyle karşılandığı söylenirken başka mahkumlara imza dağıttığı sav edildi.

BİR ŞOK DA EŞİNDEN

Dani Alves’in 2017’de dünyaevine girmiş olduğu eşi Joana Sanz boşanmak istiyor ve bu talebini avukatına iletti. 39 yaşındaki futbolcuyu ziyarete gelen Joana Sanz, Alves’i görmek istemişti. Lakin yıldız sağ bek bu görüşmeyi reddetmişti. Bu olayın akabinde Sanz boşanma sonucu aldı.

TEMYİZ MAHKEMESİNDEN ALVES’E RED

Geçen hafta Barselona Temyiz Mahkemesi, Alves’in soruşturma yargıcının kendisini kefaletsiz mahpusa gönderme sonucuna yapmış olduğu itirazı dinledi.

Yasal kaynaklara nazaran maktulün mahremiyetinin korunması hedefiyle kapalı kapılar arkasında meydana gelen duruşmada Alves’in temyiz müracaatına atıfta bulunulmuş oldu. Başka konuların yanında tacize maruz kalan bayanın öyküsü yine sorgulandı.

Mahkemenin akabinde Alves’in itirazının bir tesiri olmadı ve Barselona mahkemesi Dani Alves’in kefaletsiz olarak tutukluluk haline karar verdi. Salı günü mahpustan çıkmayı uman Dani Alves büyük bir şok daha yaşadı.

Alves’in 4 ile 12 yıl ortasında ceza alma ihtimali devam ediyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu