Haber

Malatyaspor’dan ligden çekilme açıklaması

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzele toplam 10 vilayette büyük bir yıkıma niçin oldu. Birçok yurttaş yıkıntı altında kaldı. Feci afetin akabinde arama kurtarma emek harcamaları başlarken, futbol dünyası da depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyalarında başı çekti.

Yeni Malatyaspor ligden çekiliyor

Depremde yara alan futbol kadroları ortasında bulunan Yeni Malatyaspor, Hatayspor ve Diyarbekirspor ile beraber ligden çekilme sonucu aldı. Yeni Malatyaspor Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) mevzu hakkında müracaata hazırlanırken, önder Ahmet Yaman bir izahat yapmış oldu.

“Yakın vakitte ligden çekildiğimizi resmen açıklayacağız”

A Haber’e konuşan Ahmet Yaman, “Büyük bir yıkım var. Şu anda maç aklımıza dahi gelmiyor. Ligden çekilmenin hesabını yaptık. Yakın vakitte ligden çekildiğimizi resmen açıklayacağız” tabirlerini kullandı.

“Lige devam etmeyi düşünmüyoruz”

Sözlerine devam eden Yaman, “Şu an lige devam etmeyi düşünmüyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız diğer kentlere yerleşti. Tesislerimiz kullanılamaz halde. Bizlere 7-8 ay lazım. O vakte kadar net bir karar alıp, yaralarımız sarıldıktan sonrasında değerlendireceğiz” biçiminde konuştu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu