Haber

Mehmet Topal memleketi Malatya’da yıkıntı çalışmalarında yer aldı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 zelzeleler birçok vilayette olduğu suretiyle Malatya’da da büyük yıkıma sebebiyet verdi. Mehmet Topal memleketi Malatya için desteğe koşan adlar ortasında yer aldı.

DÖRT BÜYÜKLER SEFERBER OLDU

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor… Türk sporunun devleri, diğer kulüpler suretiyle felaketin yaşanmasının çabucak akabinde harekete geçti. Afetzedelere yardım elini uzatmak için adeta seferber olundu. Yeri geldi, öncesiz rakipler sarsıntı bölgesine en âlâ formda dayanak olmak için ortak hareket etti. Türk sporunun 4 devi, afetzedeler için ortak bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, Kulüpler Birliği toplantısında ortak bir forma tasarlayıp satışa sunma planını masaya yatırdı. Bu hususi formadan elde edilecek tüm gelirin, zelzeleden etkilenen yurttaşlarımız için kullanılacağı açıklandı.

MEHMET TOPAL MATERYALLERİ KÖYLERE ULAŞTIRDI

Edinilen bilgilere nazaran zelzelenin 2. günü bölgeye ulaşan Mehmet Topal, 1 tır yardım materyali ve ambulans gönderdi. Eski ulusal futbolcu ondan sonra her gün köyleri tek tek dolaşıp yakın vilayetlerden almış olduğu muhtaçlık gereçlerini köylülere ulaştırdı.

Mehmet Topal geceleri de arama kurtarma gruplarına yardım ediyor. Topal’ın yıkıntı çalışmalarına katılmış olduğu ve çabucak akabinde kamyonetinde birkaç saat uykuyla dinlendirilmiş olduğu belirtiliyor.

FUTBOLA VEDA ETMİŞTİ

Mehmet Topal geçen devrin sonunda 36 yaşlarında etkin futbol ömrünü sonlandırmıştı. Son olarak geçen dönem Beşiktaş forması giyen Mehmet Topal, Galatasaray, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir’de şampiyonluk kazanarak tıpkı ligde 3 değişik grupla şampiyon olan birinci ve tek Türk futbolcu olarak tarihe adını yazdırmıştı.

VOLKAN DEMİREL HATAY’A GERİ DÖNDÜ

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, yardım çalışmalarına devam ediyor. Grubu ile İstanbul’a ulaştıktan sonra yine Hatay’a dönen Demirel, burada yardım çalışmalarını sürdürüyor. Depremzedelerin her türlü gereksinimleriyle ilgilenen Volkan Demirel, aileler ve evlatların konaklamaları için de vesile oldu.

Oradaki çocuklarla telefonla manzaralı konuşan Volkan Demirel, “Ben buradayım merak etmesinler. Elimden geldiğince her insana yardım etmeye çalışıyorum. Kendinize güzel bakın” sözlerini kullandı. Demirel hitabı esnasında göz yaşlarına hakim olamadı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu