Haber

Mert Günok: Lüzumlu çabayı veremedik

Süper Lig’in 23. haftasında Beşiktaş, deplasmanda karşılaşmış olduğu Sivasspor’a 1-0 yenik oldu. Siyah-Beyazlıların kalecisi Mert Günok, yarışma sonrası açıklamalarda bulunmuş oldu.

İlk etapta maça ilişik görüşlerini paylaşan deneyimli kaleci, “Yenilgiden sonrasında konuşmak aslen sorun. Bu türlü bir yerde iyi mi oynamamız icap ettiğini konuştuk lakin uygulayamadık. Oldukca fazla uzun topa döndük. Bizim suretiyle ekibin pas yapması gerekirdi lakin taban buna müsaade etmiyordu. Uzun toplarda da ikinci topları almamız gerekiyordu. Bu alanda çaba gerektiren bir oyuna dönüşmesi gerekiyordu. Açıkçası lüzumlu çabayı veremedik. Rakip bizlerden daha istekliydi”

Saha içinde bir konsantrasyon kaybı gözlemleyip gözlemlemediğine ilişik suali da yanıtlayan deneyimli kaleci, “Konsantrasyon kaybından fazlaca bence istediklerimizi yapamadık ve uygun çaba edemedik. İkili uğraşlarda olsun, dönen ikinci toplarda olsun… Zira rakip de bizi kapatıp kontraatak ya da ikinci toplarla üstünlük kurmaya çalıştı. Nisepeten başarıya ulaşmış oldular. Bu maçta fazlaca durum verdik de diyemem lakin fazlaca durum da bulamadık” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu