Haber

Mert Günok: “Ümit ederim enkazda kalanlar da bir an evvel bulunur”

Beşiktaş, zelzele felaketinin akabinde, başlatmış olduğu yardım kampanyası ile toplanan materyalleri afet bölgelerine göndermeye devam ediyor. Bu çalışmalara siyah-beyazlıların deneyimli kalecisi Mert Günok da katıldı. Mert Günok, Vodafone Park’taki yardım merkezine gelmiş olarak çalışmalara dayanak verdi.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan deneyimli kaleci, “Söylenecek fazla bir şey yok. Ikimiz de arkadaşlarımızla marketlerden alabileceğimiz, ne var ise alıp buraya getirmeye çalıştık. Gördüğüm kadarıyla esasen tüm beşerler seferber olmuş durumda. Marketlerde birçok şeyin bittiğini gördük. Hepimiz desteğe koşuyor. Alabildiğimizi alıp buraya geldik. Kimin ne kadar imkanı var ise, oradaki beşerler için ne alabiliyorlarsa, ne bulabiliyorlarsa buraya ve başka yardım icra eden bölgelere getirmelerini rica ediyorum. Vefat edenlere Tanrı’tan rahmet arzuluyorum. Ümit ederim enkazda kalanlar da bir an evvel bulunur” diye konuştu.

Depremlerin akabinde Gaziantep FK’da forma giyen Furkan Soyalp ile görüştüğünü aktaran Günok, “Gaziantep’te Furkan Soyalp ile görüştüm. O vakadan sonrasında Antep’te tesislerinin yıkılmak suretiyle bulunduğunu söylemişti. Bigün süresince ekip arkadaşları ve aileleriyle fitness salonunda kalmışlar. Onlar da fazlaca korkmuşlardı. Hatta bana ‘İstanbul’da beşerler buradaki durumun bilincinde mı?’ diye sordu. Onunla görüşme bahtım oldu. İşin boyutu günler geçtikçe ortaya çıkıyor. Keşke elimizden fazlaca daha çok şey gelseydi. Ümit ederim yıkıntı altında kalan beşerler canlı olarak çıkarlar. Bizim yapabileceğimiz maddi tinsel ne takviye var ise hayata geçirmeye hazırız” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu