Haber

MHK’nın yeni lideri Lale Orta oluyor

MHK Lideri Sabri Çelik’in istifası üstüne zaman kaybetmeden harekete geçen, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, birçok adayla görüştü. Lale Orta ile meydana getirilen görüşmelerde muahede sağlandı. Lale Orta’nın süreksiz olan bu vazifesi kabul etmiş olduğu öğrenildi. Meydana getirilen görüşmede MHK idaresi de masaya yatırıldı.

Eski MHK idaresinden de kimi adların yer alacağı Merkez Yargıcı Konseyi’nde yeni adlar üstünde mutabakata varıldığı zaman TFF’nin Lale Orta ve yeni MHK üyelerini resmen açıklaması umut ediliyor. Yeni MHK’nın vazifesi Haziran ayındaki genel konseye kadar geçerli olacak. Öte taraftan TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, diğer adaylarla da görüşme yapmış oldu. Fakat en detaylı halde görüşülen isim Lale Orta oldu. FIFA kokartlı eski yargıcı Lale Orta’nın pazartesi gününden itibaren misyona başlaması umut ediliyor. 

CÜNEYT ÇAKIR VE FIRAT AYDINUS OLAMIYOR

Bu ortada ilerleyen vakitte MHK başkanlığı ve yönetim için yakıştırılan Cüneyt Çakır ile Fırat Aydınus’un yönerge gereği bu hakları şimdilik yok. Etken hakemlik periyotları ve son misyonlarından bu yana 1 yıl dolmadan MHK idareye aday olamayan Çakır ve Aydınus sonraki yıllarda vazife alabilecek. 

İLK BAYAN MHK LİDERİ OLACAK

Öte taraftan Lale Orta, Merkez Yargıcı Şurası’nın birinci hanımefendi lideri olacak. Mehmet Büyükekşi’nin vazifeye gelmesiyle beraber hanımefendi yöneticiler TFF idaresinde daha oldukca misyon almaya başlamıştı. MHK’nın başına da hanımefendi bir yönetici getiren Büyükekşi ve idaresi, tarihte bunu birinci kere icra eden yönetim olacak.

DHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu