Haber

Michael Skibbe Galatasaray günlerini söyledi: Alman hocanın en büyük pişmanlığı

Galatasaray’ı 2008-09 döneminde çalıştıran sonrasında Eskişehirspor ve Kardemir Karabükspor’da vazife meydana getiren Michael Skibbe, Skorer TV’ye dobra dobra açıklamalarda bulunmuş oldu. Şu sıralar Japonya J1 Lig takımlarından Sanfrecce Hiroşima’nın başlangıcında olan Alman teknik adam, ekibiyle kamp emek harcamaları yapmak suretiyle evvel Antalya sonrasında İstanbul’a geldi.

‘AVRUPA EKİPLERİYLE HAZIRLIK MAÇI YAPTIK’

Kamp emek harcamaları hakkında data veren tecrübeli hoca, “İstanbul’da 12 günlük bir kamp periyodu geçirdik. Evvel Antalya’daydık. Niçin Antalya’yı seçtiğimize ulaşınca de, oyuncularımıza milletlerarası tecrübe kazandırmak istedik. Zira daha Japonya hudutlarından çıkmayan oyuncularımız vardı. Burada Avrupa gruplarıyla hazırlık maçları gerçekleştirdik” dedi.

‘JAPONYA LİGİ’NİN DÜZEYİ ÇOK YÜKSEK’

Asya futbolu ile ilgili izlenimlerini aktaran Skibbe, “Asya futbolu, Japon futbolu son devirlerde oldukça âlâ geliştirdi. Aslına bakarsak son yıllarda da Avrupa’ya oldukça Japon futbolcu geldi. Bizim lig, düzeyi oldukça yüksek olan istikrarlı bir lig. Önümüzdeki devirlerde hem Japon hem Asya futbolundan oldukça şey duyarız diye düşünüyorum” yorumunu yapmış oldu.

‘GALATASARAY UYGUN BİR SEVİYEDE’

57 yaşındaki teknik adam şöyleki devam etti: “Süper Lig’i olağan ki takip ediyorum. Mükemmel Lig’in önde gelen ekipleri, Japonya Ligi’nin önde gelen kadrolarından düzey olarak birazcık daha üstün. Genel olarak baktığımızda da düzeyler tıpkı diyebilirim. Galatasaray’ın eski teknik yöneticisi olarak, şu an ligdeki konumundan oldukça memnunum. Önder olarak ligi sürdürüyorlar ve muntazam bir takıma sahipler. Fazlaca çetin geçen bir ligde güzel bir düzeyde devam ediyorlar. Bu da beni oldukça memnun ediyor.

‘KEWELL’I ÇOK GEÇ TRANSFER ETTİK’

Galatasaray’da teknik yöneticilik yapmış olduğu periyottan kıymetli anekdotlar aktaran Skibbe, “Türkiye’de ve Galatasaray’da olmaktan oldukça memnundum. Fazlaca sevdiğim bir kadro ve şehir. O vakitler hem kafi anıların yanı sıra muntazam gitmeyen kimi şeyler de vardı.

O periyottaki idarede Adnan Polat, Adnan Sezgin ve Haldun Üstünel vaktinde kendi ortalarında da düşünce ayrılıkları vardı ve bizlerle de düşünce ayrılıkları oluşuyordu. Dostluğun olduğu bir ortamda, geçirme mevzularında, ekibin oluşturulma mevzusunda düşünce ayrılıkları oluyordu. O periyotta kimi transferler oldukça geç oldu. Harry Kewell’ı oldukça geç geçirme ettik. Şampiyonlar Ligi elemelerinden sonrasında geldi. Evvel geçirme edilebilseydi tahminen her şey daha değişik giderdi” dedi.

‘ARDA TURAN BİR ELMAS GİBİYDİ’

Alman futbol adamı, periyodunda futbolcusu olan Arda Turan için şunları söylemiş oldu: “Benim dönemimde Arda 20 yaşındaydı. Genç bir oyuncuydu fakat o vakitler oldukça parlak bir oyuncu olacağı muhakkaktı. Bir elmas üzereydi. Bence İspanya’da oldukça hoş bir meslek ortaya koydu. Fazlaca başarı göstermiş buluyorum. Muntazam bir karaktere haiz. O vakitler hatırlıyorum bana, ‘İleride teknik yönetici olursam sizin suretiyle olmak isterim’ demişti.”

‘SÜPER LİG’DE ÇALIŞMAK İSTERİM’

Michael Skibbe son olarak ileride yine Üstün Lig’de çalışmak istediğini belirterek “Türkiye’de 4 senem geçti. Üstün Lig’in oldukça kafi bir düzeyde olacağını düşünüyorum” halinde konuştu. (Skorer)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu