Haber

Görkemli Lig fikstürü belirlendi! Gözler Türkiye Futbol Federasyonu’nda…

10 değişik vilayette toplam 13 milyon kişilik bir coğrafyayı etkileyen asrın felaketi, Türkiye Futbol Federasyonu’nda kriz masası kurulmasına niçin oldu. Geçtiğimiz hafta Mükemmel Lig, 1. Lig, 2. ve 3. Lig kulüp temsilcileriyle biraraya gelip, görüş ve teklifleri dinleyen TFF idaresi kıymetli kararlar almaya devam ediyor. Üstün Lig’den Hatay ve Gaziantep’in yanı sıra alt liglerdeki kimi grupların çekilme taleplerini onaylayan Mehmet Büyükekşi ve grubu, devrin geri kalan kısmını organize etmeye başladı.

4 BÜYÜKLER SEFERBER OLDU

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor… Türk sporunun devleri, diğer kulüpler suretiyle felaketin yaşanmasının çabucak akabinde harekete geçti. Afetzedelere yardım elini uzatmak için adeta seferber olundu. Yeri geldi, öncesiz rakipler zelzele bölgesine en âlâ halde takviye olmak için ortak hareket etti. Türk sporunun 4 devi, afetzedeler için ortak bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.

 

ORTAK FORMA PLANI

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, Kulüpler Birliği toplantısında ortak bir forma tasarlayıp satışa sunma planını masaya yatırdı. Bu hususi formadan elde edilecek tüm gelirin, zelzeleden etkilenen yurttaşlarımız için kullanılacağı açıklandı.

İLK TARİH 28 ŞUBAT SALI

Maç planlama departmanının hazırladığı programları inceleyen TFF idaresi, birinci tarih olarak 28 Şubat Salı gününü takvime aldı. Bu tarihte, 6 Şubat’ta ertelenen Fenerbahçe – Konyaspor, Ümraniyespor – Adana Demirspor ve Giresunspor – Kayserispor maçlarının oynatılması planlanıyor. Bugün oynanması ihtiyaç duyulan lakin ikinci kere ertelenen Beşiktaş-Antalyaspor maçının da birebir güne dahil edilmesi umut ediliyor.

OHAL BÖLGESİ KRİTİK

TFF idaresi Üstün Lig’in 24. haftasını da planlamış durumda. 3-4-5-6 Mart döneminde oynatılması planlanan maçlar için şimdi resmi duyuru yapılmadı. Yaşanmış olan büyük afet sebebiyle başta kolluk kuvvetleri olmak suretiyle tüm resmi kurumlarla da bağlantı sürüyor. Zelzele coğrafyasındaki 10 vilayette OHAL duyuru edilmiş olması, güvenlik, ulaşım, sağlık hizmetleri sebebiyle birçok kuruma yük bindirmiş durumda.

TFF’NİN HASSASİYETİ

TFF idaresi, Üstün Lig ve alt liglerdeki maçları oynatırken, ilgili kurumlara extra mesai yaratmamak ismine duyarlılık gösteriyor. Görüşmelerin pozitif neticelenmesi durumunda, 24. hafta maç programının birkaç gün içinde açıklanması planlanıyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu