Haber

Nazilli Belediyespor ile Efeler 09 SFK depremzedeler için karşılaşacak

6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17’de Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde bir zelzele meydana geldi. Birinci sarsıntının akabinde tıpkı gün içinde yeniden Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde ikinci bir zelzele daha yaşandı. “Asrın felaketi” olarak vasıflandırılan sarsıntılarda Kahramanmaraş başta olmak suretiyle Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ vilayetleri de hasar görmüş oldu. Sarsıntıda 30 binin üstünde şahıs yaşamını kaybederken, binlerce şahıs de yaralandı.

Yaşanmış olan sarsıntı felaketi sonrası vatandaşlar depremzedelerin yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Toplanan yardımlar tırlarla afet bölgesine gönderilirken, Aydın’daki spor topluluğu da depremzedeler için harekete geçti. TFF 2. Lig Beyaz Küme’de yer edinen Eşin Group Nazilli Belediyespor ve TFF 3. Lig 3.Grup’ta çaba eden Efeler 09 SFK hafta sonu oynanacak yardım maçında karşı karşıya gelecek.

Yarışma Efeler’de oynanacak

Eşin Group Nazilli Belediyespor ve Efeler 09 SFK’nın yardım maçı 26 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nda oynanacak. Müsabakadan elde edilmiş tüm gelirler AFAD’a bağışlanacak.

Mevzu ile ilgili kulüplerden meydana getirilen ortak açıklamada, “Ülkece yaşadığımız sarsıntı felaketi sonrasındaki bu sorun süreci daima beraber tek yürek olarak atlatacağız. Bu kıymetli dostluk müsabakasına tüm sporseverleri bekliyoruz” sözlerine yer verildi.

İHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu