Haber

Niccola Pasta, Fenerbahçe’nin gündemindeki Jayden Oosterwolde’yi söyledi!

Sol bekte ne Lincoln bekleneni verdi ne de Alioski bulmuş olduğu talihleri kıymetlendirdi. Bu bölgeye yapılacak destek, ‘eğer olmazsa olmaz’ hale geldi. İdare, Jayden Oosterwolde transferinde Parma ile meydana getirilen pazarlıklarda büyük basamak kaydetti. Fenerbahçe, Jayden Oosterwolde’ye imza attırmak için artık günleri sayıyor.

Ikimiz de İtalyan parmalive.com’un müellifi Niccola Pasta’ya, 21 yaşındaki Hollandalı yıldızı sorduk. İşte genç oyuncuyu yakından takip eden Pasta’nın yorumları:

‘Değişilmez adlardan biri’

“Hollandalı Jayden Oosterwolde, oldukça güçlü genç bir savunmacı. Fazlaca kuvvetli bir sol ayağı var ve bunu da en âlâ halde kullanmasını biliyor. Hollanda grubu Twente’ten Parma’ya ulaştıktan sonra bir mühlet İtalyan futboluna adapte olmaya çalıştı. Teknik yönetici Beppe Iachini ile beraber sol bek olarak misyon halletmeye başladı. Bu yaz devrinde şu anki hoca Fabio Pecchia’nın birinci 11’inin değişmezleri ortasına girdi.”

‘Fazlaca sağlam ve kesin’

“Pecchia, bilhassa onu, daha ofansif oynaması istikametinde mühim manada motive etti. Şimdi 21 yaşlarında olmasına rağmen karakter manasında oldukça sağlam ve kesin bir yapıya haiz. Hâlâ birebir müdafa mevzusunda badire yaşıyor lakin uygun bir müdafa oyuncusu diyebilirim. Driplingleri epey başarıya ulaşmış. Uygar bir bekte bulunması ihtiyaç duyulan özelliklere haiz. Süratli, ruhsal manada kuvvetli ve teknik. Gelişmesi ihtiyaç duyulan bölgeler normal olarak var; azca evvel bahsettiğim birebir savunması ve rakibin kontrataklarında alanını daha süratli kapatması lazım. Twente’den geldiğinden beri oldukça gelişme gösterdi.”

‘Üst düzey oynamaya hazır’

“Avrupa’da üst düzey oynayabilecek kapasiteye haiz. Hatta bu türlü devam ederse, 2-3 yıl sonrasında Avrupa’da konumunun en güzellerinden biri olabilir. Gelişmek ve en düzgünlerden biri olmak mevzusunda oldukça istekli. Bu yüzden disiplini de üst seviyede. Emek vermeyi seviyor. Parma’dan ayrılmak istediği için birkaç haftadır kulüple bu yüzden bazı sıkıntılar yaşıyor.”

Davet Davran

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu